RH850/P1L-C - mikrokontrolery dla motoryzacji

RH850/P1L-C - mikrokontrolery dla motoryzacji
Firma Renesas wprowadziła do oferty 4 mikrokontrolery RH850/P1L-C do zastosowania w samochodowych systemach bezpieczeństwa. Są one przeznaczone do układów ABS, kontrolerów poduszek powietrznych, układów napędowych itp. Nowe mikrokontrolery stanowią rozszerzenie rodziny RH850/P1x-C, komponentów spełniających wymagania systemów wspomagania kierowcy (ADAS).

Aby być odpornymi na zupełnie nowe zagrożenia w postaci prób włamania się do systemu komputerowego pojazdów, mikrokontrolery muszą być zgodne ze specyfikacją bezpieczeństwa EVITA, ISO 26262, ASIL-D i innymi. Do takich aplikacji firma Renesas zaoferowała w 2014 r. mikrokontrolery RH850/P1H-C i RH850/P1M-C z rodziny RH850/P1x-C. Mikrokontrolery RH850/P1H-C są przeznaczone do systemów wspomagania kierowcy (ADAS), a RH850/P1M-C do aplikacji middle range, np. do kontroli zawieszenia.

Mikrokontrolery z rodziny RH850/P1L-nadają się do zastosowania w miejscach, gdzie jest wymagana miniaturyzacja jednostki ECU przy zapewnieniu redundancji systemowej. Wyposażono je w mechanizmy bezpieczeństwa znane z układów RH850/P1x-C.

Jest to np. redundantny rdzeń obliczeniowy pracujący równolegle z rdzeniem nadrzędnym, zapewniający wsparcie dla systemów bezpieczeństwa ASIL-D. Dodatkowo, nowe układy zawierają opracowany przez Renesas sprzętowy moduł bezpieczeństwa ICU-S wspierający samochodowe standardy bezpieczeństwa SHE i EVITA-Light.

Mikrokontrolery są produkowane w technologii 40 nm. Są oferowane w 4 wersjach różniących się pojemnością pamięci, zestawem timerów, liczbą kanałów przetwornika A/C i obudową. Wszystkie są taktowane częstotliwością 120 MHz i pobierają ok. 50 mA prądu przy napięciu zasilania 5 V.

Więcej na www.renesas.com

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik kwiecień 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio marzec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje marzec 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna marzec 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich kwiecień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów