Oba mogą pracować przy znacznym spadku napięcia wejściowego - współczynnik wypełnienia przebiegu wyjściowego może osiągnąć 99%. Napięcie wyjściowe jest ustalone na stałe i w aktualnie dostępnych układach wynosi 3,3 V (stabilizowane z dokładnością ±2%).
Firma zapowiada dostępność w programie produkcji pełnej gamy układów, mających napięcie wyjściowe z zakresu od 1 do 10 V. Nowe układy pracują z użyciem architektury current-mode-control i mogą wykorzystywać modulację szerokości impulsu PWM lub modulację częstotliwości PFM.
Tryb PWM zapewnia stałą częstotliwość przy zmiennym obciążeniu i jest użyteczny w aplikacjach wrażliwych na częstotliwość przełączania. W trybie PFM jest redukowany prąd wsteczny dławika oraz zapewniana duża sprawność przy pełnym obciążeniu.
Układy są oferowane w 20-nóżkowej obudowie o zajmującej powierzchnię 5 mm×5 mm. Dla potrzeb przetestowania rozwiązania są oferowane zestawy ewaluacyjne MAX17242EVKIT (Vin=3,5 V...36 V, Vout=3,3 V, Iout=2 A) i MAX17243VKIT (5,6...36 V, 5 V/3 A).
Więcej na www.maximintegrated.com |