AH336xQ, AH339xQ - układy czujników Halla z kwalifikacją AECQ100

AH336xQ, AH339xQ - układy czujników Halla z kwalifikacją AECQ100
Diodes Incorporated opracowała układy scalone czujników Halla przeznaczone do zastosowania w motoryzacji, mające dopuszczenie AECQ100 Grade 0. Czujniki są przeznaczone do zastosowania w układach sensorów pozycji oraz czujnikach zbliżeniowych.

Ich aplikacje obejmują, na przykład: czujniki zapięcia pasów, otwarcia/zamknięcia drzwi oraz bagażnika, położenia dźwigni zmiany biegów, wycieraczek, lusterek, zaworów i inne. Ze względu na swoje parametry, układy typu AH336xQ oraz AH339xQ mogą być stosowane w obrębie kabiny i w komorze silnika.

Układy AH336xQ i AH339xQ są aktywowane, gdy strumień magnetyczny południowego bieguna magnesu, o kierunku prostopadłym do obudowy układu, osiągnie wystarczające natężenie. Wyjście układu jest deaktywowane, jeśli natężenie strumienia magnetycznego przekroczy zadane granice (układy typu BOP) lub spadnie poniżej pewnej wartości (BRP).

Dziesięć opcji czułości, od bardzo czułych czujników 30G do układów o małej czułości 275G, zaspokaja potrzeby większości aplikacji motoryzacyjnych. Progi zadziałania układów typu BOP i BRP mają histerezę, co w połączeniu z małym współczynnikiem temperaturowym umożliwia pewne, stabilne działanie.

Czujniki AH336xQ i AH339xQ mogą być zasilane napięciem z zakresu 3...28 V. Mogą pracować w zakresie temperatury -40...+150°C. Odporność na uszkodzenia jest podwyższona przez diodę zabezpieczającą przed odwrotną polaryzacją oraz diodę Zenera ograniczającą przepięcia.

Wyjście układu jest zabezpieczone przed wyładowaniami ESD do 8 kV HBM i 2 kV CDM. Uniwersalne wyjście typu otwarty dren umożliwia zastosowanie w wielu aplikacjach i zapewnia niewielki pobór prądu. Układy z serii AH336xQ i AH339xQ są oferowane w miniaturowych, 3-wyprowadzeniowych obudowach SC59, SOT23 i SIP-3.

Więcej na www.diodes.com
Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik wrzesień 2020

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio wrzesień 2020

Świat Radio

Magazyn użytkowników eteru

Automatyka Podzespoły Aplikacje wrzesień 2020

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna wrzesień 2020

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich sierpień 2020

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów