BHA250 i BHI160 - zestawy sensorów do smartfonów i wearable

BHA250 i BHI160 - zestawy sensorów do smartfonów i wearable
Firma Bosch Sensortec oferuje układy BHA250 i BHI160 będące zestawami czujników przeznaczonych do zastosowania w urządzeniach przenośnych i smartfonach pracujących pod kontrolą systemu Android. Dzięki bogatemu wyposażeniu układy pozwalają na odciążenie głównego procesora aplikacji i dzięki temu na ograniczenie poboru mocy.

Układ BHA250 zawiera 3-osiowy akcelerometr, natomiast BHI160 jednostkę pomiarową z 6-osiowym żyroskopem/akcelerometrem inercyjnym.

Oba są wyposażone w procesor sygnałowy firmy Bosch Sensortec - Fuser Core, który jest 32-bitowym mikrokontrolerem zoptymalizowanym do realizacji opracowanych przez firmę specjalnych algorytmów obsługi sensorów przy jednocześnie bardzo małym poborze mocy - jest on o ok. 95% mniejszy niż w innych mikrokontrolerach pracujących w zbliżonych aplikacjach.

Układy BHA250 i BHI160 zostały opracowane specjalnie do zastosowania w smartfonach pracujących pod kontrolą systemu Android, w których zapewniają elastyczne rozwiązanie umożliwiające detekcję ruchu oraz przetwarzanie danych z sensorów.

W obu układach, 32-bitowy mikrokontroler Fuser Core ma 96 kB ROM, włączając w to bibliotekę BSX oraz 48 kB RAM dla dodatkowych sterowników, buforowania danych oraz dla do przyszłych rozszerzeń funkcjonalności. Układy mają 3 wyprowadzenia GPIO ogólnego przeznaczenia, a komunikację z systemem nadrzędnym zapewnia szybki interfejs I²C (do 3,4 Mbit/s).

Więcej na www.bosch-sensortec.com

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik lipiec 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio lipiec - sierpień 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje lipiec 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna lipiec 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich sierpień 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów