EERAM 47Lxx - nieograniczona liczba zapisów i bezpieczne przechowywanie danych

EERAM 47Lxx - nieograniczona liczba zapisów i bezpieczne przechowywanie danych
Microchip ogłosił wprowadzanie do sprzedaży nowego modelu pamięci nieulotnej EERAM o praktycznie nieograniczonej liczbie cykli zapisu/odczytu.

W jej obudowie zawarto dwa rodzaje pamięci: SRAM i EEPROM. W razie zaniku napięcia zasilania następuje przepisanie pamięci SRAM do EEPROM, a przez ten czas układ jest zasilany z kondensatora o niewielkiej pojemności. Po załączeniu zasilania zewnętrznego zawartość EEPROM jest kopiowana do SRAM i pamięć wznawia działanie.

Pamięć ma interfejs szeregowy I²C, co ułatwia jej zastosowanie. Jest idealna do aplikacji, w których istnieje potrzeba nieprzerwanej, stałej rejestracji danych, co jest często spotykane np. w urządzeniach stosowanych w pomiarach, motoryzacji i przemyśle.

Nowe układy są dostępne w wariantach mieszczących 4 kb lub 16 kb w standardowych obudowach 8-nóżkowych SOIC, TSSOP i PDIP. Zakres napięcia zasilającego wynosi 3...5 V. Dostępne są warianty pracujące w zakresie temperatury -40...+85°C lub -40...+125°C.

Oferowane są również układy w wersjach dla przemysłu motoryzacyjnego. W porównaniu do zbliżonych rozwiązań, w których są stosowane oba rodzaje pamięci jako układy w osobnych obudowach, nowe pamięci mają podwyższony poziom niezawodności, nie wymagają zewnętrznej baterii lub superkondensatora.

Układy 47L04, 47C04, 47L16 and 47C16 są już dostępne w ilościach produkcyjnych w obudowach 8-nóżkowych SOIC, TSSOP i PDIP. Moduł PICtail EERAM Kit jest zapowiedziany na styczeń 2017 r.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik listopad 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio listopad - grudzień 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje listopad 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna listopad 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich grudzień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów