Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

MYMGK - przetwornice "Mono Block" do zasilania FPGA

MYMGK - przetwornice "Mono Block" do zasilania FPGA
Murata poinformowała o wprowadzeniu do oferty miniaturowych, nieizolowanych przetwornic PoL, przeznaczonych do zasilania układów FPGA. Aktualnie są oferowane dwa modele różniące się prądem obciążenia (do 6 A i do 20 A).

Każdy jest oferowany w dwóch wariantach różniących się zakresem napięcia wyjściowego i napięciem wejściowym. Typowe zastosowania dla przetwornic obejmują zasilanie urządzeń telekomunikacyjnych, wyposażenia sieci komputerowych oraz sprzęt o dystrybuowanej architekturze zasilania, w którym pracują układy FPGA i procesory wymagające niskiego napięcia przy dużym natężeniu prądu.

Przetwornica MYMGK1R806 ma wymiary 9,0 mm×7,5 mm×5,0 i może być obciążana prądem o natężeniu do 6 A. Wariant MYMGK1R806FRS ma programowalne napięcie wyjściowe w zakresie 0,7...1,8 VDC przy napięciu zasilającym 5 VDC.

Z kolei, MYMGK1R806ERSR jest zasilana napięciem 12 VDC i może dostarczać do obciążenia 0,7...5 VDC. Przetwornica MYMGK1R820 ma wymiary 10,5 mm×9,0 mm×5,6 mm i może dostarczać do obciążenia prąd o natężeniu 20 A.

Wariant MYMGK1R820ERSR jest zasilany napięciem 5 VDC, natomiast MYMGK1R820ERSR napięciem 12 VDC. Napięcie wyjściowe jest programowalne w zakresie 0,7...1,8 VDC. Przetwornice mogą być załączane za pomocą zewnętrznego sygnału, a status jest sygnalizowany za pomocą wyjścia dwustanowego.

Wbudowane zabezpieczenia obejmują blokadę przy zbyt niskim napięciu wejściowym (UVLO), zabezpieczenie przed zwarciem i przeciążeniem.

Sprawność energetyczna mieści się w zakresie 87,8...95% zależnie od obciążenia i typu przetwornicy. Przetwornice charakteryzują się krótkim czasem odpowiedzi na zmianę obciążenia, przy minimalnej liczbie elementów zewnętrznych wymaganych przez ich aplikację.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik luty 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio luty 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje luty 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna luty 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich styczeń 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów