MYMGK - przetwornice "Mono Block" do zasilania FPGA

MYMGK - przetwornice "Mono Block" do zasilania FPGA
Murata poinformowała o wprowadzeniu do oferty miniaturowych, nieizolowanych przetwornic PoL, przeznaczonych do zasilania układów FPGA. Aktualnie są oferowane dwa modele różniące się prądem obciążenia (do 6 A i do 20 A).

Każdy jest oferowany w dwóch wariantach różniących się zakresem napięcia wyjściowego i napięciem wejściowym. Typowe zastosowania dla przetwornic obejmują zasilanie urządzeń telekomunikacyjnych, wyposażenia sieci komputerowych oraz sprzęt o dystrybuowanej architekturze zasilania, w którym pracują układy FPGA i procesory wymagające niskiego napięcia przy dużym natężeniu prądu.

Przetwornica MYMGK1R806 ma wymiary 9,0 mm×7,5 mm×5,0 i może być obciążana prądem o natężeniu do 6 A. Wariant MYMGK1R806FRS ma programowalne napięcie wyjściowe w zakresie 0,7...1,8 VDC przy napięciu zasilającym 5 VDC.

Z kolei, MYMGK1R806ERSR jest zasilana napięciem 12 VDC i może dostarczać do obciążenia 0,7...5 VDC. Przetwornica MYMGK1R820 ma wymiary 10,5 mm×9,0 mm×5,6 mm i może dostarczać do obciążenia prąd o natężeniu 20 A.

Wariant MYMGK1R820ERSR jest zasilany napięciem 5 VDC, natomiast MYMGK1R820ERSR napięciem 12 VDC. Napięcie wyjściowe jest programowalne w zakresie 0,7...1,8 VDC. Przetwornice mogą być załączane za pomocą zewnętrznego sygnału, a status jest sygnalizowany za pomocą wyjścia dwustanowego.

Wbudowane zabezpieczenia obejmują blokadę przy zbyt niskim napięciu wejściowym (UVLO), zabezpieczenie przed zwarciem i przeciążeniem.

Sprawność energetyczna mieści się w zakresie 87,8...95% zależnie od obciążenia i typu przetwornicy. Przetwornice charakteryzują się krótkim czasem odpowiedzi na zmianę obciążenia, przy minimalnej liczbie elementów zewnętrznych wymaganych przez ich aplikację.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik czerwiec 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio lipiec - sierpień 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje czerwiec 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna czerwiec 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich lipiec 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów