MB85RQ4ML - pamięć FRAM o pojemności 4 Mb

MB85RQ4ML - pamięć FRAM o pojemności 4 Mb
Fujitsu Semiconductor wprowadził do oferty pamięć FRAM o pojemności 4 Mb z interfejsem Quad SPI umożliwiającym transmisję danych z prędkością 54 MB/s. Jest to jedna z największych dostępnych obecnie w sprzedaży pamięci FRAM.

Może znaleźć zastosowanie w wielu aplikacjach, w tym w: urządzeniach sieciowych, kontrolerach RAID i komputerach przemysłowych. Pamięć przechowuje dane nieulotnie i nie wymaga przy tym zasilania.

Jej bardzo ważnymi parametrami użytkowymi są bardzo krótkie cykle odczytu/zapisu, niewielki pobór mocy, ogromna (1012) w porównaniu z pamięcią EEPROM (105) liczba cykli programowania i dzięki temu bardzo długi czas pracy bezawaryjnej.

Układ MB85RQ4ML mieści 512 k-słów 8-bitowych (4 Mb). Jak wspomniano, komunikację z otoczeniem zapewnia interfejs Quad SPI taktowany przebiegiem o częstotliwości 108 MHz. Napięcie zasilania wynosi 1.7...1,95 V, a pobór prądu w trybie aktywnym około 40 mA.

W trybie energooszczędnym pobór maksymalny, deklarowany przez producenta pobór prądu wynosi 400 µA (typowo 70 µA). Czas przechowywania danych w temperaturze maksymalnej (+85°C) nie powinien być krótszy niż 10 lat. Dopuszczalny zakres temperatury otoczenia wynosi -40...+85°C. Nowe pamięci są oferowane w obudowie SOP-16.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik czerwiec 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio lipiec - sierpień 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje czerwiec 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna czerwiec 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich lipiec 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów