Wbudowane w strukturę układu bloki analogowe, takie jak: programowalne wzmacniacze operacyjne, komparatory, przetworniki A/C i C/A, multipleksery i filtry analogowe są programowalne i mogą być łączone w dowolne obwody.
Ponadto, PSoC Analog Coprocessor zawiera rdzeń ARM Cortex-M0+ i rekonfigurowalną matrycę połączeniową z 38 wyprowadzeniami GPIO. Koprocesor analogowy znajdzie zastosowanie przede wszystkim w aplikacjach wymagających pobierania danych z wielu czujników.
Odciąża przy tym główny procesor aplikacji i poprawia wydajność całego systemu. Konfigurowanie koprocesora odbywa się za pomocą darmowego środowiska PSoC Creator Integrated Design Environment (IDE), które jest dobrze znane osobom stosującym produkty tej firmy.
Ważną cechą systemu kondycjonowania danych z czujników wykorzystującego nowy koprocesor jest to, że zmiany w urządzeniu mające na celu np. dopasowanie go do nowych czujników mogą być wykonywane przez modyfikację konfiguracji układu i nie muszą przy tym pociągać za sobą zmian sprzętowych w tym konieczności wymiany płytki drukowanej.
Aktualnie PSoC Analog Coprocessor jest dostępny w programie próbek. Docelowo ma być produkowany w postaci struktury chip scale o wymiarach 3,7 mm×2,0 mm oraz w obudowach SSOP-28, QFN-48 i TQFP-48.