PSoC Analog Coprocessor - koprocesor analogowy

PSoC Analog Coprocessor - koprocesor analogowy
Firma Cypress Semiconductor poinformowała o wprowadzeniu do programu próbek układu PSoC Analog Coprocessor. Jest to programowalny układ ułatwiający łączenie czujników analogowych z systemami cyfrowymi.

Wbudowane w strukturę układu bloki analogowe, takie jak: programowalne wzmacniacze operacyjne, komparatory, przetworniki A/C i C/A, multipleksery i filtry analogowe są programowalne i mogą być łączone w dowolne obwody.

Ponadto, PSoC Analog Coprocessor zawiera rdzeń ARM Cortex-M0+ i rekonfigurowalną matrycę połączeniową z 38 wyprowadzeniami GPIO. Koprocesor analogowy znajdzie zastosowanie przede wszystkim w aplikacjach wymagających pobierania danych z wielu czujników.

Odciąża przy tym główny procesor aplikacji i poprawia wydajność całego systemu. Konfigurowanie koprocesora odbywa się za pomocą darmowego środowiska PSoC Creator Integrated Design Environment (IDE), które jest dobrze znane osobom stosującym produkty tej firmy.

Ważną cechą systemu kondycjonowania danych z czujników wykorzystującego nowy koprocesor jest to, że zmiany w urządzeniu mające na celu np. dopasowanie go do nowych czujników mogą być wykonywane przez modyfikację konfiguracji układu i nie muszą przy tym pociągać za sobą zmian sprzętowych w tym konieczności wymiany płytki drukowanej.

Aktualnie PSoC Analog Coprocessor jest dostępny w programie próbek. Docelowo ma być produkowany w postaci struktury chip scale o wymiarach 3,7 mm×2,0 mm oraz w obudowach SSOP-28, QFN-48 i TQFP-48.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik wrzesień 2020

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio wrzesień 2020

Świat Radio

Magazyn użytkowników eteru

Automatyka Podzespoły Aplikacje wrzesień 2020

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna wrzesień 2020

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich sierpień 2020

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów