XLR - superkondensatory specjalistyczne

XLR - superkondensatory specjalistyczne
Firma Eaton oferuje superkondensatory z serii XLR przeznaczone do aplikacji wymagających dużego prądu ładowania/rozładowania, takich jak chociażby generatory energii wykorzystujące panele solarne.

Oprócz tego kondensatory z serii XLR są idealne do zastosowania w pojazdach hybrydowych, transporcie publicznym, w urządzeniach do transportu materiałów oraz w sprzęcie ciężkim, takim jak generatory energii i obwody zasilania na statkach i okrętach.

Zastosowanie modułu superkondensatora zmniejsza ogólny ciężar systemu oraz zajmowaną przezeń przestrzeń przy jednoczesnym zmniejszeniu poziomu zakłóceń. W pewnych zastosowaniach moduł może również zastąpić baterie. Moduł XLR składa się z 18 cel superkondensatorów XL60.

Jego napięcie znamionowe wynosi 48 V, a pojemność 166 F. Maksymalna rezystancja wewnętrzna to 5 mΩ. Gwarantowany czas funkcjonowania przy zachowaniu parametrów wynosi 20 lat lub powyżej 1 miliona cykli ładowania/rozładowania.

Moduł jest bezobsługowy, łatwy do zamontowania w miejscu pracy, ma zintegrowanie obwody zabezpieczające i monitorujące poszczególne cele. W razie awarii lub przekroczenia napięcia jest generowany sygnał alarmowy, który może być wykorzystany przez system nadrzędny.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik listopad 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio listopad - grudzień 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje listopad 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna listopad 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich grudzień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów