XLR - superkondensatory specjalistyczne

XLR - superkondensatory specjalistyczne
Firma Eaton oferuje superkondensatory z serii XLR przeznaczone do aplikacji wymagających dużego prądu ładowania/rozładowania, takich jak chociażby generatory energii wykorzystujące panele solarne.

Oprócz tego kondensatory z serii XLR są idealne do zastosowania w pojazdach hybrydowych, transporcie publicznym, w urządzeniach do transportu materiałów oraz w sprzęcie ciężkim, takim jak generatory energii i obwody zasilania na statkach i okrętach.

Zastosowanie modułu superkondensatora zmniejsza ogólny ciężar systemu oraz zajmowaną przezeń przestrzeń przy jednoczesnym zmniejszeniu poziomu zakłóceń. W pewnych zastosowaniach moduł może również zastąpić baterie. Moduł XLR składa się z 18 cel superkondensatorów XL60.

Jego napięcie znamionowe wynosi 48 V, a pojemność 166 F. Maksymalna rezystancja wewnętrzna to 5 mΩ. Gwarantowany czas funkcjonowania przy zachowaniu parametrów wynosi 20 lat lub powyżej 1 miliona cykli ładowania/rozładowania.

Moduł jest bezobsługowy, łatwy do zamontowania w miejscu pracy, ma zintegrowanie obwody zabezpieczające i monitorujące poszczególne cele. W razie awarii lub przekroczenia napięcia jest generowany sygnał alarmowy, który może być wykorzystany przez system nadrzędny.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik czerwiec 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio czerwiec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje maj 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna czerwiec 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich czerwiec 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów