Nowy układ z rodziny LYTSwitch (22 W)

Nowy układ z rodziny LYTSwitch (22 W)
Firma Power Integrations poinformowała o wprowadzeniu do oferty nowego układu scalonego z rodziny LYTSwitch. Ten układ to 1-stopniowy, nieizolowany driver LED, który pracuje w topologii buck i może zasilać diody o mocy do 22 W.

Niewielka obudowa pozwala na wykonywanie LEDowych odpowiedników popularnych żarówek i świetlówek z użyciem minimalnej liczby komponentów. Nowatorski algorytm sterowania zapewnia uzyskanie dobrych wartości współczynnika mocy PF (lepszy niż 0,9) oraz niewielkich zniekształceń harmonicznych (poniżej 15%) przy jednocześnie dużej sprawności (powyżej 93%).

Nowe układy mogą być używane w konfiguracji low side buck dla zredukowania zaburzeń EMI lub high side buck, co z kolei upraszcza aplikację. Driver może być zasilany napięciem z zakresu uniwersalnego 100...308 V AC i dostarcza do obciążenia moc 22 W.

W jego obudowie zintegrowano tranzystory kluczujące MOSFET o napięciu przebicia 725 V. Driver ma wbudowane zabezpieczenia przed: przegrzaniem, zwarciem, przepięciami na wejściu i wyjściu oraz utrzymujące go w obszarze pracy bezpiecznej (SOA). Unikalny algorytm kontrolujący wartość szczytową prądu pozwala na używanie niewielkich, nieekranowanych dławików.

Układ scalony spełnia wymagania norm międzynarodowych, włączając w to: DOE 6 (zewnętrzne źródło zasilania), CEC Title 20 i 24, Energy Star SSL, EN61000-3-2 (C). Spełnione są również standardy obowiązujące na terenie Chin oraz Indii.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik lipiec 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio lipiec - sierpień 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje lipiec 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna sierpień 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich sierpień 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów