WGM110 - moduł Wi-Fi obsługujący język skryptowy

WGM110 - moduł Wi-Fi obsługujący język skryptowy
Silicon Labs wprowadziła do oferty moduł Wi-Fi zaprojektowany do aplikacji, w których kluczowe są miniaturyzacja i łatwość integracji pozwalająca na szybkie wprowadzenie produktu na rynek.

Moduł WGM110 zawiera wszystkie elementy konieczne do zapewnienia łączności bezprzewodowej: układ radiowy 2,4 GHz 802.11b/g/n, antenę, mikrokontroler EFM32 Gecko, stos protokołów Wi-Fi i stosy protokołów internetowych (HTTP, TCP/IP, UDP i TLS).

Może znaleźć zastosowanie w aplikacjach przemysłowych M2M, czujnikach bezprzewodowych, w zdalnym sterowaniu, systemach informacyjnych i multimedialnych i innych. Uzyskał certyfikaty CE, FCC, IC i inne pozwalające zaoferować go na rynku globalnym.

Może pracować jako klient Wi-Fi lub punkt dostępowy. Czułość odbiornika wynosi -98 dBm, a moc nadajnika +16 dBm, co pozwala na uzyskanie zasięgu do 500 m. Wymiary modułu to 21 mm×14,4 mm×2 mm. Wyposażono go w interfejsy UART, I²C, SPI i USB.

Interfejs programowy API jest kompatybilny ze starszym modułem WF121. Środowisko projektowe SLWSTK6120A pozwala na szybką aplikację modułu, a obsługa języka skryptowego BGScript na pracę autonomiczną, bez zewnętrznego mikrokontrolera.

Oferowany przez producenta zestaw projektowy WGM110 Wireless Software Development Kit zawiera narzędzia pozwalające na tworzenie aplikacji IoT. Moduł WGM110 jest jedynym obsługującym język skryptowy. Korzystając z poleceń BGScript zbliżonych do Basic, projektanci mogą tworzyć aplikacje Wi-Fi niewymagające mikrokontrolera - hosta.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik maj 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio maj - czerwiec 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje maj 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich czerwiec 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów