iW3629, iW3631 - sterowniki LED o mocy 90 W

iW3629, iW3631 - sterowniki LED o mocy 90 W
Dialog Semiconductor dodaje do oferty dwa sterowniki LED o mocy wyjściowej 90 W przeznaczone do zastosowań w komercyjnych systemach oświetleniowych: iW3629 (bez regulacji jasności) i iW3631 (z regulacją jasności).

Układy te pozwalają na zastąpienie nawet do 45 podzespołów pasywnych. Dzięki opatentowanej technologii Flickerless, wyeliminowano w nich zjawisko migotania. Jest to kluczową cechą eliminującą zmęczenie oczu, ważną zwłaszcza przy długim czasie przebywania użytkownika w pobliżu źródła światła.

Oba układy mogą współpracować z małymi kondensatorami w obwodzie wejściowym i wyjściowym oraz z małymi transformatorami, co skraca listę podzespołów, redukując wymiary i koszt zasilacza. Zapewniają współczynnik mocy większy od 0,95, mniejszą od 15% zawartość harmonicznych i sprawność powyżej 85% w szerokim zakresie obciążeń, pozwalając łatwo uzyskać kompatybilność z wymogami Design Lights Consortium.

Ich dwustopniowa struktura wewnętrzna obejmuje stopień prostownika AC pracującego z napięciem wejściowym 90...277 VAC, układ miękkiego startu i stopień boost zasilający przetwornicę DC/DC flyback. iW3629 zasila diody LED stałym prądem.

Dzięki zastosowaniu opracowanej przez firmę Dialog techniki pomiaru prądu w obwodzie pierwotnym, zapewnia małe współczynniku line- i load-regulation bez konieczności stosowania elementów sprzężenia zwrotnego po stronie wtórnej transformatora. Jest gotowy do pracy w czasie około 0,5 s po włączeniu zasilania.

iW3631 umożliwia dodatkowo regulację jasności w zakresie od 1 do 100% wartości maksymalnej. Zawiera interfejs do współpracy ze standardowymi regulatorami analogowymi 0...10 V, co eliminuje konieczność stosowania zewnętrznego źródła napięciowego czy mikrokontrolera. Może być też skonfigurowany do współpracy z regulatorami bezprzewodowymi PWM.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik maj 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio maj - czerwiec 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje kwiecień 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich maj 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów