iW3629, iW3631 - sterowniki LED o mocy 90 W

iW3629, iW3631 - sterowniki LED o mocy 90 W
Dialog Semiconductor dodaje do oferty dwa sterowniki LED o mocy wyjściowej 90 W przeznaczone do zastosowań w komercyjnych systemach oświetleniowych: iW3629 (bez regulacji jasności) i iW3631 (z regulacją jasności).

Układy te pozwalają na zastąpienie nawet do 45 podzespołów pasywnych. Dzięki opatentowanej technologii Flickerless, wyeliminowano w nich zjawisko migotania. Jest to kluczową cechą eliminującą zmęczenie oczu, ważną zwłaszcza przy długim czasie przebywania użytkownika w pobliżu źródła światła.

Oba układy mogą współpracować z małymi kondensatorami w obwodzie wejściowym i wyjściowym oraz z małymi transformatorami, co skraca listę podzespołów, redukując wymiary i koszt zasilacza. Zapewniają współczynnik mocy większy od 0,95, mniejszą od 15% zawartość harmonicznych i sprawność powyżej 85% w szerokim zakresie obciążeń, pozwalając łatwo uzyskać kompatybilność z wymogami Design Lights Consortium.

Ich dwustopniowa struktura wewnętrzna obejmuje stopień prostownika AC pracującego z napięciem wejściowym 90...277 VAC, układ miękkiego startu i stopień boost zasilający przetwornicę DC/DC flyback. iW3629 zasila diody LED stałym prądem.

Dzięki zastosowaniu opracowanej przez firmę Dialog techniki pomiaru prądu w obwodzie pierwotnym, zapewnia małe współczynniku line- i load-regulation bez konieczności stosowania elementów sprzężenia zwrotnego po stronie wtórnej transformatora. Jest gotowy do pracy w czasie około 0,5 s po włączeniu zasilania.

iW3631 umożliwia dodatkowo regulację jasności w zakresie od 1 do 100% wartości maksymalnej. Zawiera interfejs do współpracy ze standardowymi regulatorami analogowymi 0...10 V, co eliminuje konieczność stosowania zewnętrznego źródła napięciowego czy mikrokontrolera. Może być też skonfigurowany do współpracy z regulatorami bezprzewodowymi PWM.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik kwiecień 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio marzec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje marzec 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna marzec 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich kwiecień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów