Dzięki temu mogą być stosowane w zastępstwie przekaźników elektromagnetycznych. Zapewniają przy tym większą trwałość łączeniową, małą rezystancję przewodzenia i są odporne na zaburzenia elektromagnetyczne. Ponadto, dużą zaletą tych elementów jest bardzo krótki czas przełączania wynoszący 3 ms/0,5 ms (czas zał./czas wył.) dla modelu GR2 i 5 ms/1 ms dla HR1.
Przekaźnik G3VM-61HR1 jest oferowany w obudowie SOP-6. Dzięki dużemu prądowi przewodzenia (3,3 A AC) oraz dopuszczalnemu napięciu 60 V AC, dobrze spisze się w aplikacjach wymagających przełączania większej mocy. Rezystancją przewodzenia wynosi 30 mΩ. Przy połączeniu double current dla obciążeń DC jego dopuszczalny prąd przewodzenia wynosi 6,6 A DC, a rezystancja zmniejsza się do 8 mΩ. W porównaniu z wcześniejszym przekaźnikiem typu G3VM-61HR ma większy o 43% dopuszczalny prąd przewodzenia.
Przekaźnik G3VM-61GR2 ma obudowę SOP-4 i jest polecany do przełączania sygnałów cyfrowych i analogowych. Jego dopuszczalny prąd przewodzenia wynosi 1,7 A AC i jest o ponad 70% większy niż w oferowanym wcześniej przekaźniku G3VM-61GR1. Rezystancja przewodzenia wynosi 80 mΩ.