MCP39F511N - 2-kanałowy układ monitorowania poboru prądu

MCP39F511N - 2-kanałowy układ monitorowania poboru prądu
Układ MCP39F511N to precyzyjny, 2-kanałowy monitor poboru prądu w czasie rzeczywistym. Wyprodukowano go z przeznaczeniem do zasilaczy, miniaturowych mierników włączanych do gniazda zasilającego, rozdzielaczy zasilania itp.

Układ zawiera trzy przetworniki A/C: dwa 24-bitowe delta-sigma służące do pomiaru prądu oraz pojedynczy, 10-bitowy SAR do pomiaru napięcia. W jego strukturze umieszczono też 16-bitową jednostkę obliczeniową, pamięć EEPROM oraz precyzyjne źródło napięcia odniesienia.

MCP39F511N ma niewielki uchyb pomiaru wynoszący 0,5% w zakresie dynamicznym 4000:1 oraz duży stosunek poziomu sygnału do szumu i zakłóceń (SINAD) wynoszący 94,5 dB. Wyposażono go w funkcjonalności pomiaru mocy czynnej, biernej, pozornej, energii czynnej i biernej, natężenia prądu i napięcia RMS, częstotliwości i współczynnika mocy. Pozwala to na znaczne ograniczenie liczby elementów współpracujących i skrócenie czasu opracowywania wyrobu.

Układ pracuje w zakresie temperatury otoczenia -40...+125°C. Dzięki temu może być stosowany w aplikacjach konsumenckich i przemysłowych. Jest oferowany w obudowie QFN-28 zajmującej powierzchnię 25 mm² (5 mm×5 mm). Firma Microchip oferuje płytkę demonstracyjną ADM00706 umożliwiającą zapoznanie się z możliwościami układu oraz przygotowywanie aplikacj.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik czerwiec 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio czerwiec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje maj 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna czerwiec 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich czerwiec 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów