MCP39F511N - 2-kanałowy układ monitorowania poboru prądu

MCP39F511N - 2-kanałowy układ monitorowania poboru prądu
Układ MCP39F511N to precyzyjny, 2-kanałowy monitor poboru prądu w czasie rzeczywistym. Wyprodukowano go z przeznaczeniem do zasilaczy, miniaturowych mierników włączanych do gniazda zasilającego, rozdzielaczy zasilania itp.

Układ zawiera trzy przetworniki A/C: dwa 24-bitowe delta-sigma służące do pomiaru prądu oraz pojedynczy, 10-bitowy SAR do pomiaru napięcia. W jego strukturze umieszczono też 16-bitową jednostkę obliczeniową, pamięć EEPROM oraz precyzyjne źródło napięcia odniesienia.

MCP39F511N ma niewielki uchyb pomiaru wynoszący 0,5% w zakresie dynamicznym 4000:1 oraz duży stosunek poziomu sygnału do szumu i zakłóceń (SINAD) wynoszący 94,5 dB. Wyposażono go w funkcjonalności pomiaru mocy czynnej, biernej, pozornej, energii czynnej i biernej, natężenia prądu i napięcia RMS, częstotliwości i współczynnika mocy. Pozwala to na znaczne ograniczenie liczby elementów współpracujących i skrócenie czasu opracowywania wyrobu.

Układ pracuje w zakresie temperatury otoczenia -40...+125°C. Dzięki temu może być stosowany w aplikacjach konsumenckich i przemysłowych. Jest oferowany w obudowie QFN-28 zajmującej powierzchnię 25 mm² (5 mm×5 mm). Firma Microchip oferuje płytkę demonstracyjną ADM00706 umożliwiającą zapoznanie się z możliwościami układu oraz przygotowywanie aplikacj.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik listopad 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio listopad - grudzień 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje listopad 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna listopad 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich grudzień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów