Xilinx rozpoczyna sprzedaż układów FPGA z rodziny Virtex UltraScale+

Xilinx rozpoczyna sprzedaż układów FPGA z rodziny Virtex UltraScale+

Xilinx rozpoczyna sprzedaż nowych układów FPGA z rodziny Virtex UltraScale+, będących pierwszymi układami FinFET FPGA zrealizowanymi w procesie technologicznym 16FF+ opracowanym przez firmę TSMC.

Xilinx jest zaangażowany we współpracę z ponad setką klientów korzystających z oprogramowania Vivado Design Suite 2015.4, umożliwiającego tworzenie projektów dla UltraScale+, z których ponad 60 otrzymało już wcześniej próbki układów lub płytki ewaluacyjne.

Układy Virtex UltraScale+ dołączają do dwóch wcześniejszych rodzin produkowanych w technologii 16 nm: Zynq UltraScale+ MPSoC i Kintex UltraScale+ FPGA. Zostały one zrealizowane na bazie rodziny Virtex UltraScale - pierwszych układów FPGA wykonywanych w procesie 20 nm.

Wyposażono je w najnowocześniejsze technologie, w tym transceivery 32,75 Gb/s, rdzenie PCIe Gen 4 i pamięci UltraRAM. Nowe układy mają parametry i stopień integracji wystarczające do aplikacji w nowej generacji systemów komunikacyjnych (centra danych, Ethernet terabitowy, 400G), aparaturze pomiarowej oraz aplikacjach lotniczych i wojskowych.

Układy Virtex UltraScale+ zapewniają od 2x do 5x korzystniejszy współczynnik szybkości obliczeniowej do poboru mocy od wcześniejszych serii produkowanych w technologii 28 nm. Mają do 3,6 miliona makrocel oraz do 500 Mb pamięci.

Oprócz tego wyposażono je w kontroler MAC 100G Ethernet MAC z korekcją błędów RS-FEC i rdzeniami 150G obsługującymi protokół Interlaken, zintegrowane bloki PCI Express Gen 3x16 i Gen 4x8, do 128 wbudowanych transceiverów o przepustowości 32,75 Gbps pozwalających na realizację terabitowych systemów transmisyjnych.

Układy wspierają obsługa szyfrowanie za pomocą algorytmów AES-GCM i RSA-2048. Pobór mocy jest mniejszy o około 60% w porównaniu z układami FPGA z serii 7. Dodatkowo, układ może skalować napięcie zasilające w celu zwiększenia wydajności i obniżenia zapotrzebowania na moc zasilającą.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik maj 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio czerwiec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje maj 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich czerwiec 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów