Xilinx rozpoczyna sprzedaż układów FPGA z rodziny Virtex UltraScale+

Xilinx rozpoczyna sprzedaż układów FPGA z rodziny Virtex UltraScale+

Xilinx rozpoczyna sprzedaż nowych układów FPGA z rodziny Virtex UltraScale+, będących pierwszymi układami FinFET FPGA zrealizowanymi w procesie technologicznym 16FF+ opracowanym przez firmę TSMC.

Xilinx jest zaangażowany we współpracę z ponad setką klientów korzystających z oprogramowania Vivado Design Suite 2015.4, umożliwiającego tworzenie projektów dla UltraScale+, z których ponad 60 otrzymało już wcześniej próbki układów lub płytki ewaluacyjne.

Układy Virtex UltraScale+ dołączają do dwóch wcześniejszych rodzin produkowanych w technologii 16 nm: Zynq UltraScale+ MPSoC i Kintex UltraScale+ FPGA. Zostały one zrealizowane na bazie rodziny Virtex UltraScale - pierwszych układów FPGA wykonywanych w procesie 20 nm.

Wyposażono je w najnowocześniejsze technologie, w tym transceivery 32,75 Gb/s, rdzenie PCIe Gen 4 i pamięci UltraRAM. Nowe układy mają parametry i stopień integracji wystarczające do aplikacji w nowej generacji systemów komunikacyjnych (centra danych, Ethernet terabitowy, 400G), aparaturze pomiarowej oraz aplikacjach lotniczych i wojskowych.

Układy Virtex UltraScale+ zapewniają od 2x do 5x korzystniejszy współczynnik szybkości obliczeniowej do poboru mocy od wcześniejszych serii produkowanych w technologii 28 nm. Mają do 3,6 miliona makrocel oraz do 500 Mb pamięci.

Oprócz tego wyposażono je w kontroler MAC 100G Ethernet MAC z korekcją błędów RS-FEC i rdzeniami 150G obsługującymi protokół Interlaken, zintegrowane bloki PCI Express Gen 3x16 i Gen 4x8, do 128 wbudowanych transceiverów o przepustowości 32,75 Gbps pozwalających na realizację terabitowych systemów transmisyjnych.

Układy wspierają obsługa szyfrowanie za pomocą algorytmów AES-GCM i RSA-2048. Pobór mocy jest mniejszy o około 60% w porównaniu z układami FPGA z serii 7. Dodatkowo, układ może skalować napięcie zasilające w celu zwiększenia wydajności i obniżenia zapotrzebowania na moc zasilającą.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik listopad 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio listopad - grudzień 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje listopad 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna listopad 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich grudzień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów