TLV493D - 3-osiowy sensor pola magnetycznego

TLV493D - 3-osiowy sensor pola magnetycznego
Infineon oferuje 3-osiowy sensor pola magnetycznego zapewniający 12-bitową rozdzielczość pomiarową we wszystkich osiach.

Zgodnie z zamiarami producenta, układ jest przeznaczony do aplikacji mierzących przemieszczenie 3D, przemieszczenie liniowe oraz wyznaczających obrót obiektu. Najprostszym i najbardziej oczywistym jego zastosowaniem jest magnetyczny enkoder absolutny.

Dodatkowo, układ wyposażono w czujnik temperatury rozszerzający możliwości aplikacji. Konstruktorzy mogą używać tego układu również do pomiaru silnego pola magnetycznego (o natężeniu do ±150 mT) we wszystkich trzech osiach. Przy poborze prądu wynoszącym zaledwie 10 µA w trybie aktywnym i 7 nA w trybie czuwania, układ może być używany w bezdotykowych czujnikach położenia (pozycji) w aplikacjach, które aktualnie zawierają potencjometry lub rozwiązania optyczne.

Komunikacja z układem odbywa się za pomocą standardowego, 2-przewodowego interfejsu I²C o prędkości transmisji do 1 Mbit/s. Układ TLV493D jest umieszczony w 6-nóżkowej obudowie miniaturowej, a 3-osiowy czujnik pola magnetycznego zbudowano z zespołów czujników Halla. Zakres napięcia zasilania rozciąga się od 2,7 do 3,5 V, a temperatury użytkowania -40...+125°C.

Układ spełnia wymagania JESD47, co umożliwia zastosowanie go w aplikacjach przemysłowych oraz rynku konsumenckiego, włączając w to: joysticki, elementy kontrolne w instalacjach domowych, wielofunkcyjne "potencjometry" oraz systemy zabezpieczające przed nieautoryzowanym dostępem.

Dla układu jest dostępna płytka ewaluacyjna "TLV493D-A1B6 3D Magnetic Sensor 2 Go evaluation kit". Zestaw zawiera całe oprzyrządowanie niezbędne do zademonstrowania możliwości sensora TLV493D-A1B6 oraz ma zamontowane dwa mikrokontrolery z rdzeniem ARM Cortex.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik wrzesień 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio wrzesień - październik 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje wrzesień 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna wrzesień 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich wrzesień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów