Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

TLV493D - 3-osiowy sensor pola magnetycznego

TLV493D - 3-osiowy sensor pola magnetycznego
Infineon oferuje 3-osiowy sensor pola magnetycznego zapewniający 12-bitową rozdzielczość pomiarową we wszystkich osiach.

Zgodnie z zamiarami producenta, układ jest przeznaczony do aplikacji mierzących przemieszczenie 3D, przemieszczenie liniowe oraz wyznaczających obrót obiektu. Najprostszym i najbardziej oczywistym jego zastosowaniem jest magnetyczny enkoder absolutny.

Dodatkowo, układ wyposażono w czujnik temperatury rozszerzający możliwości aplikacji. Konstruktorzy mogą używać tego układu również do pomiaru silnego pola magnetycznego (o natężeniu do ±150 mT) we wszystkich trzech osiach. Przy poborze prądu wynoszącym zaledwie 10 µA w trybie aktywnym i 7 nA w trybie czuwania, układ może być używany w bezdotykowych czujnikach położenia (pozycji) w aplikacjach, które aktualnie zawierają potencjometry lub rozwiązania optyczne.

Komunikacja z układem odbywa się za pomocą standardowego, 2-przewodowego interfejsu I²C o prędkości transmisji do 1 Mbit/s. Układ TLV493D jest umieszczony w 6-nóżkowej obudowie miniaturowej, a 3-osiowy czujnik pola magnetycznego zbudowano z zespołów czujników Halla. Zakres napięcia zasilania rozciąga się od 2,7 do 3,5 V, a temperatury użytkowania -40...+125°C.

Układ spełnia wymagania JESD47, co umożliwia zastosowanie go w aplikacjach przemysłowych oraz rynku konsumenckiego, włączając w to: joysticki, elementy kontrolne w instalacjach domowych, wielofunkcyjne "potencjometry" oraz systemy zabezpieczające przed nieautoryzowanym dostępem.

Dla układu jest dostępna płytka ewaluacyjna "TLV493D-A1B6 3D Magnetic Sensor 2 Go evaluation kit". Zestaw zawiera całe oprzyrządowanie niezbędne do zademonstrowania możliwości sensora TLV493D-A1B6 oraz ma zamontowane dwa mikrokontrolery z rdzeniem ARM Cortex.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik luty 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio marzec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje luty 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna luty 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich luty - marzec 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów