Mikrokontrolery ARM Cortex-M4 do systemów Safety-Critical

Mikrokontrolery ARM Cortex-M4 do systemów Safety-Critical
Firma Cypress wprowadziła do oferty mikrokontrolerów z rdzeniem Cortex-M4 trzy nowe serie układów przeznaczonych do systemów Safety-Critical. Układy są zgodne z międzynarodowymi standardami bezpieczeństwa.

Wyposażono je w zestaw szybkich, bezpiecznych, niezawodnych interfejsów komunikacyjnych. Rdzeń może być taktowany przebiegiem o częstotliwości do 200 MHz. Zestaw bloków funkcjonalnych obejmuje peryferia niezbędne w układach napędowych, systemach automatyki przemysłowej oraz automatyce budynków.

Najbardziej zaawansowane mikrokontrolery S6E2C-Series z nowej oferty (CoreMark=675) wyposażono w pamięć Flash o pojemności do 2 MB, pamięć RAM 256 kB. Zestaw interfejsów wejścia/wyjścia obejmuje do 190 linii I/O, 27 bloków interfejsowych, 36 cyfrowych bloków peryferyjnych i 4 analogowe.

Zgodnie z informacją podawaną przez producenta, mikrokontrolery z tej rodziny są przeznaczone do zastosowania w rozbudowanych układach napędowych i aplikacjach przemysłowych. Mikrokontrolery S6E2G-Series (608 CoreMark) są przeznaczone do zastosowania w urządzeniach automatyki przemysłowej i w przyrządach pomiarowych.

Wyposażono je w pamięć Flash mieszczącą 1 MB, pamięć SRAM 192 kB, 153 linie I/O, 20 bloków interfejsowych, 33 cyfrowe bloki peryferyjne i 3 analogowe bloki peryferyjne. Mikrokontrolery S6E2H-Series (540 CoreMark) mają 512 kB pamięci Flash, 64 kB pamięci SRAM, 100 linii I/O, 12 bloków interfejsowych, 27 cyfrowych bloków peryferyjnych i 4 analogowe bloki peryferyjne. Mogą one znaleźć zastosowanie w mniej wymagających układach sterowania napędem i automatyce domowej.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik wrzesień 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio wrzesień - październik 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje wrzesień 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna wrzesień 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich wrzesień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów