MAX44298 - układ do monitorowania poboru mocy

MAX44298 - układ do monitorowania poboru mocy
Firma Mouser poinformowała o wprowadzeniu do sprzedaży najnowszego układu scalonego MAX44298 produkowanego przez Maxim-Integrated.

Układ scalony MAX44298 dostarcza na wyjściu prąd, który jest proporcjonalny do mocy czynnej obliczonej jako iloczyn mierzonego natężenia prądu (pomiar za pomocą rezystora pomiarowego RSEN) i napięcia występującego na wyjściu monitorowanego urządzenia.

Obliczenie mocy jest wykonywane wewnątrz struktury układu przez analogową jednostkę mnożącą. Układ ma trzy wyjścia, które dostarczają prąd o natężeniu zależnym od mierzonego napięcia i prądu oraz od obliczonej mocy. Maksymalne natężenie prądu wyjściowego może wynosić 100 µA lub 50 µA i jest ustalne za pomocą wejścia ISET.

Na wyjściu REF jest dostępny prąd stały, stabilizowany, który zależnie od wybranej skali, wynosi 100 µA lub 50 µA i może być użyty do wykonania źródła napięcia odniesienia dla przetwornika A/C mierzącego napięcie, prąd lub moc. Dokładność pomiaru mocy jest lepsza niż 1,1%.

Wejście pomiarowe prądu ma zerowy dryft temperaturowy, a zakres jego napięcia wejściowego jest programowalny i rozciąga się od 0 do 5, 10 lub 20 mV. Układ wymaga pojedynczego napięcia zasilania z zakresu 3...5,5 V. W aplikacji układ pomiarowy prądu jest włączany od strony masy (low side). Zakresu temperaury pracy rozciąga się od 0 do +85°C. Układ jest oferowany w 16-nóżkowej obudowie WLP o wymiarach 2,4 mm×2,4 mm×0,8 mm.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik wrzesień 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio wrzesień - październik 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje wrzesień 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna wrzesień 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich wrzesień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów