Sterownik silników BLDC z czujnikiem Halla

Sterownik silników BLDC z czujnikiem Halla
Firma Diodes poinformowała o wprowadzeniu do produkcji układu AH5775 będącego sterownikiem jednofazowych silników BLDC. W strukturze układu zawarto czujnik Halla i mostkowy stopień sterujący. Układ może być zasilany napięciem z zakresu 2,5...18 V.

Maksymalny, ciągły prąd obciążenia wynosi 0,3 A, natomiast szczytowy 0,8 A. Układ ma wbudowane obwody zapewniające łagodną charakterystykę przełączania tranzystorów wyjściowych MOS, co pozwala na obniżenie poziomu generowanych zaburzeń EMI oraz hałasu pracującego silnika. Układ wyposażono w funkcję zabezpieczającą uzwojenia silnika przed przepływem nadmiernego prądu w razie zatrzymania się silnika.

Zabezpieczenie czasowo wyłącza stopień sterujący po zatrzymaniu się wirnika na skutek zablokowania i wykonuje automatyczny restart po odblokowaniu. Ponadto, sterownik ma wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem oraz przekroczeniem napięcia znamionowego, które po wykryciu warunku zadziałania wyłącza obwody wyjściowe i przełącza sterownik w tryb energooszczędny. Dzięki temu jest chroniony nie tylko silnik, ale i jego driver. Układ AH5775 jest oferowany w 4-wyprowadzeniowej obudowie TO94. Może pracować w zakresie temperatury 0...+105°C

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik kwiecień 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio maj - czerwiec 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje kwiecień 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich maj 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów