Szybki driver półmostkowy

Szybki driver półmostkowy
Firma Texas Instruments wprowadziła do oferty układ UCC27714 reklamowany jako najszybszy dostępny rynku sterownik tranzystorów MOSFET i IGBT o czasie propagacji 90 ns. Zgodnie z informacjami podanymi przez producenta, jest to czas o co najmniej 40% krótszy niż uzyskiwany przez produkty konkurencyjne o takim samym zastosowaniu.

Pozwala to podwyższenie prędkości kluczowania, a przez to zmniejszenie wymiarów gotowej przetwornicy lub układu sterowania. Dzięki temu układ jest polecany przede wszystkim do zastosowania w zasilaczach o dużej sprawności i dużym prądzie obciążenia, stosowanych w serwerach, centralach telekomunikacyjnych i urządzeniach przemysłowych.

Sterownik może współpracować z tranzystorami o napięciu przebicia do 600 V. Zapewnia wydajność prądową 4 A mogąc pracować w konfiguracji high-side i low-side. Układ UCC27714 zapewnia krótki czas propagacji (90...125 ns) w szerokim zakresie temperatury pracy -40...+125°C. Co ważne, czasy propagacji obu kanałów są skorelowane z dokładnością do 20 ns.

Główną korzyścią wynikającą z zastosowania UCC27714 jest ograniczenie powierzchni płytki drukowanej o około połowę w porównaniu do rozwiązań wykonywanych na bazie elementów dyskretnych. Pozwala to na podwyższenie gęstości mocy zasilacza.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik lipiec 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio lipiec - sierpień 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje lipiec 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna sierpień 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich sierpień 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów