Może znaleźć zastosowanie w systemach komunikacyjnych, przetwornikach obrazu i urządzeniach pomiarowych, w których umożliwia digitalizację sygnałów zapewniając bardzo małe zniekształcenia harmoniczne (THD = 101 dB przy częstotliwości 1 MHz). Nie wykazuje opóźnienia cyklu ani opóźnień związanych z przetwarzaniem potokowym. W porównaniu z przetwornikami A/C z przetwarzaniem potokowym, często stosowanymi w wymienionych aplikacjach, zapewnia większy o 20 dB stosunek sygnału do szumu (95,7 dB).
Duży odstęp sygnału od szumu i niewielkie zniekształcenia harmoniczne w połączeniu z dużą prędkością próbkowania pozwalają na rejestrowanie za pomocą przetwornika LTC238718 sygnału wizji o małym napięciu z wiernym zapisem jego obwiedni, co znacznie poprawia kontrast w urządzeniach służących do przetwarzania obrazów.
Oprócz tego, brak możliwość pracy w czasie rzeczywistym umożliwia zastosowanie układu w szybkich systemach akwizycji danych, przyrządach pomiarowych i pętlach sprzężenia zwrotnego. Sygnał z przetwornika jest dostępny za pomocą interfejsu LVDS mającego dużą odporność na zaburzenia EMI.
Układ LTC2387-18 jest dostępny w ramach rodziny przetworników 16- i 18-bitowych o maksymalnej prędkości próbkowania z zakresu 5...15 MS/s. Jest oferowany w obudowie QFN mającej 32 wyprowadzenia i zajmującej powierzchnię 25 m² (5 mm×5 mm). Układ jest dostępny w wariantach zasilanych napięciem 2,5 V lub 5 V. Pobór mocy kształtuje się na poziomie 125 mW.