Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Szybki, 18-bitowy przetwornik A/C SAR 15 MSps

Szybki, 18-bitowy przetwornik A/C SAR 15 MSps
Firma Linear Technology poinformowała o wprowadzeniu do oferty układu LTC2387­18 będącego ultraszybkim, 18-bitowym przetwornikiem A/C typu SAR pracującym z maksymalną szybkością próbkowania 15 MS/s.

Może znaleźć zastosowanie w systemach komunikacyjnych, przetwornikach obrazu i urządzeniach pomiarowych, w których umożliwia digitalizację sygnałów zapewniając bardzo małe zniekształcenia harmoniczne (THD = ­101 dB przy częstotliwości 1 MHz). Nie wykazuje opóźnienia cyklu ani opóźnień związanych z przetwarzaniem potokowym. W porównaniu z przetwornikami A/C z przetwarzaniem potokowym, często stosowanymi w wymienionych aplikacjach, zapewnia większy o 20 dB stosunek sygnału do szumu (95,7 dB).

Duży odstęp sygnału od szumu i niewielkie zniekształcenia harmoniczne w połączeniu z dużą prędkością próbkowania pozwalają na rejestrowanie za pomocą przetwornika LTC2387­18 sygnału wizji o małym napięciu z wiernym zapisem jego obwiedni, co znacznie poprawia kontrast w urządzeniach służących do przetwarzania obrazów.

Oprócz tego, brak możliwość pracy w czasie rzeczywistym umożliwia zastosowanie układu w szybkich systemach akwizycji danych, przyrządach pomiarowych i pętlach sprzężenia zwrotnego. Sygnał z przetwornika jest dostępny za pomocą interfejsu LVDS mającego dużą odporność na zaburzenia EMI.

Układ LTC2387-18 jest dostępny w ramach rodziny przetworników 16- i 18-bitowych o maksymalnej prędkości próbkowania z zakresu 5...15 MS/s. Jest oferowany w obudowie QFN mającej 32 wyprowadzenia i zajmującej powierzchnię 25 m² (5 mm×5 mm). Układ jest dostępny w wariantach zasilanych napięciem 2,5 V lub 5 V. Pobór mocy kształtuje się na poziomie 125 mW.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik luty 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio marzec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje luty 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna luty 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich luty - marzec 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów