Most USB-to-SDIO Host o przepustowości 480 Mbps

Most USB-to-SDIO Host o przepustowości 480 Mbps
Układ scalony VUB300 to most sprzętowy USB-to-SDIO Host opracowany przez firmę Elan Digital Systems, a oferowany przez Saelig (w ofercie firmy również płytka ewaluacyjna). Umożliwia przyłączanie do komputera PC urządzeń kompatybilnych ze standardem SDIO i SD za pośrednictwem portu USB, np. pamięci SD i microSD, tunerów TV, odbiorników GPS, skanerów linii papilarnych, modułów WiFi/Bluetooth itp.

Układ zapewnia sprzętową obsługę protokołów USB i SDIO. Jego ważną zaletą jest możliwość podłączenia dowolnego urządzenia z interfejsem SDIO na bazie istniejącego sterownika i oprogramowania aplikacyjnego, bez konieczności wprowadzania jakichkolwiek modyfikacji - odpowiednie sterowniki są zintegrowane w stosie protokołów SD/SDIO systemu operacyjnego.

Do kluczowych cech układu należą małe wymiary, niewielki pobór prądu i duża przepustowość transmisji wynosząca teoretycznie 480 Mbps w trybie USB 2.0 Hi-Speed. W praktyce uzyskiwana prędkość transmisji w trybie zapisu/odczytu blokowego jest na poziomie powyżej 120 Mb/s.

Układ VUB300 może pobierać zasilanie z portu USB komputera. Wymaga mniej niż 450 mA prądu zasilania przy napięciu 3,3 V. Ma zintegrowany interfejs warstwy fizycznej SB 2.0 Hi Speed PHY i jest kompatybilny ze standardami USB 2.0 Full Speed, USB1.1 i USB1.3. Obsługuje funkcję USB suspend/resume i 1- lub 4-bitowe przerwania SDIO i SD.

Układ automatycznie wykrywa typ dołączonej pamięci. Jest oferowany ze sterownikami dla systemów Windows, Linux oraz iOS. Pobór mocy wynosi poniżej 600 mW w stanie aktywnym. VUB300 jest oferowany w obudowie QFN36 o wymiarach 6 mm×6 mm. Może pracować w zakresie temperatury -40...+85°C.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik czerwiec 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio lipiec - sierpień 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje czerwiec 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna czerwiec 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich czerwiec 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów