Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Most USB-to-SDIO Host o przepustowości 480 Mbps

Most USB-to-SDIO Host o przepustowości 480 Mbps
Układ scalony VUB300 to most sprzętowy USB-to-SDIO Host opracowany przez firmę Elan Digital Systems, a oferowany przez Saelig (w ofercie firmy również płytka ewaluacyjna). Umożliwia przyłączanie do komputera PC urządzeń kompatybilnych ze standardem SDIO i SD za pośrednictwem portu USB, np. pamięci SD i microSD, tunerów TV, odbiorników GPS, skanerów linii papilarnych, modułów WiFi/Bluetooth itp.

Układ zapewnia sprzętową obsługę protokołów USB i SDIO. Jego ważną zaletą jest możliwość podłączenia dowolnego urządzenia z interfejsem SDIO na bazie istniejącego sterownika i oprogramowania aplikacyjnego, bez konieczności wprowadzania jakichkolwiek modyfikacji - odpowiednie sterowniki są zintegrowane w stosie protokołów SD/SDIO systemu operacyjnego.

Do kluczowych cech układu należą małe wymiary, niewielki pobór prądu i duża przepustowość transmisji wynosząca teoretycznie 480 Mbps w trybie USB 2.0 Hi-Speed. W praktyce uzyskiwana prędkość transmisji w trybie zapisu/odczytu blokowego jest na poziomie powyżej 120 Mb/s.

Układ VUB300 może pobierać zasilanie z portu USB komputera. Wymaga mniej niż 450 mA prądu zasilania przy napięciu 3,3 V. Ma zintegrowany interfejs warstwy fizycznej SB 2.0 Hi Speed PHY i jest kompatybilny ze standardami USB 2.0 Full Speed, USB1.1 i USB1.3. Obsługuje funkcję USB suspend/resume i 1- lub 4-bitowe przerwania SDIO i SD.

Układ automatycznie wykrywa typ dołączonej pamięci. Jest oferowany ze sterownikami dla systemów Windows, Linux oraz iOS. Pobór mocy wynosi poniżej 600 mW w stanie aktywnym. VUB300 jest oferowany w obudowie QFN36 o wymiarach 6 mm×6 mm. Może pracować w zakresie temperatury -40...+85°C.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik luty 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio luty 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje luty 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna luty 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich styczeń 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów