Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Seria modułów z czujnikami ruchu

Seria modułów z czujnikami ruchu
Firma Fairchild wprowadziła do oferty serię modułów FMT1000 zawierających precyzyjne sensory ruchu wykonane w technologii MEMS. Te moduły pozwalają na łatwe zintegrowanie inteligentnych sensorów ruchu w jakimkolwiek urządzeniu, włączając w to: drony, pojazdy autonomiczne, systemy niekierowane, sprzęt rolniczy, manipulatory, platformy służące do stabilizowania kamer i inne.

Dane przesyłane z modułu zawierają parametry odczytane z sensorów inercyjnych oraz dane komplementarne zawierające "propozycję" obrotu, pochyłu oraz względnej korekty położenia głowicy. Moduły z serii FMT1000 zapewniają stabilny interfejs programowy pomiędzy układami mechanicznymi a sterownikami ich napędów. Nie wymagają od użytkownika wiedzy eksperckiej z zakresu aplikacji sensorów, ich kalibracji oraz metod przetwarzania sygnałów i algorytmów interpretacji danych odbieranych z wielu czujników.

W budowie modułów wykorzystano precyzyjne sensory inercyjne MEMS typu FIS1100 wytwarzane przez Fairchild. Dzięki łatwemu w użyciu protokołowi komunikacyjnemu moduł może być łatwo zintegrowany z dowolnym systemem przy minimalnym wysiłku związanym z implementacją oprogramowania oraz aplikacją modułu. Aby dodatkowo ułatwić to zadanie, producent udostępnia sterowniki open source, przykłady programów obsługi, w tym za pomocą interfejsów I²C i SPI (dla kompilatora mbed).

6-osiowe sensory inercyjne MEMS typu FIS1100, w które są wyposażone moduły, są indywidualnie testowane i kalibrowane w całym zakresie temperatury pracy, aby maksymalnie skrócić zaangażowanie producenta wykorzystującego moduły w opracowywanie gotowego produktu.

Wszystkie sensory zamontowane w module są zsynchronizowane i udostępniają dane po przetworzeniu przez wydajny algorytm interpretujący parametry odczytane z wielu sensorów i dokonującego automatycznej kalibracji, odciążając w ten sposób główny procesor aplikacji, co pozwala na zaangażowanie go do innych zadań oraz zaoszczędzenie czasu niezbędnego na opracowanie oprogramowania obsługi.

Moduły FMT1000 są oferowane w obudowie kompatybilnej z PLCC28 i mają wymiary 12,1 mm×12,1 mm×2,6 mm. Mogą być dostarczane w zasobnikach lub na rolkach do umieszczenia w automatach do montażu SMD. Dla ułatwienia aplikacji modułów producent oferuje zestaw ewaluacyjny.

Seria FMT1000 aktualnie obejmuje trzy typy modułów: FMT1010 dostarczający danych na temat zmian prędkości i orientacji w przestrzeni, FMT1020, który do danych zapewnianych przez FMT1010 dodaje informacje o obrocie, pochyleniu i uchybie oraz FMT1030, który ma możliwości FMT1020, a oprócz tego podaje też informacje o orientacji względem bieguna magnetycznego Ziemi.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik luty 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio marzec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje luty 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna luty 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich luty - marzec 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów