Intel Compute Stick w ofercie RS Components

Intel Compute Stick w ofercie RS Components
Firma RS Components ogłosiła wprowadzenie do oferty nowych komputerów wielkości pendrivea firmy Intel.

Dostępny w dwóch wersjach komputer Intel Compute Stick przekształca dowolny monitor lub telewizor z wejściem HDMI w funkcjonalny komputer z systemem operacyjnym Windows 8.1, Windows 10 lub Linux Ubuntu. Komputer Compute Stick ma system operacyjny, wysokiej interfejs graficzny oraz do łączności bezprzewodowej, identyczne jak w pełnowymiarowym komputerze, ale za o wiele niższą cenę i przy miniaturowych wymiarach. Jedyne niezbędne dodatki to zasilacz dostępny w zestawie oraz bezprzewodowa mysz i klawiatura (brak w zestawie).

Komputer ten ma zintegrowany układ graficzny Intel HD Graphics oraz umożliwia komunikację bezprzewodową Wi-Fi (802.11b/g/n) i Bluetooth 4.0. Wersja z systemem operacyjnym Windows 8.1 OS (z możliwością bezpłatnej aktualizacji do wersji Windows 10) jest wyposażona w 32 GB pamięci eMMC Flash oraz 2 GB pamięci DDR3L SDRAM. Wersja z systemem Ubuntu Linux OS 14.04 ma 8 GB pamięci eMMC Flash oraz 1 GB pamięci DDR3L SDRAM.

Pliki można zapisywać lokalnie, a wbudowana komunikacja bezprzewodowa umożliwia dostęp do plików w sieci domowej lub w chmurze. 4-rdzeniowy procesor Intel Atom zapewnia wydajność wystarczającą do obsługi popularnych programów, a złącze USB 2.0 pozwala na współpracę z urządzeniami peryferyjnymi. Rozbudowę pamięci masowej umożliwia wbudowane gniazdo pamięci microSD.

Komputer Compute Stick jest wyposażony w zabezpieczenie umożliwiające przymocowanie go do urządzeń i odłączenie tylko przez właściciela. Innowacyjne rozwiązanie chłodzenia przy użyciu miniaturowego, cichego wentylatora zapewnia niezawodność i dużą wydajność. Oprócz zasilacza w zestawie z komputerem Compute Stick znajduje się kabel microUSB do zasilacza, przedłużacz HDMI o długości 20 cm i skrócona instrukcja obsługi.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik maj 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio maj - czerwiec 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje kwiecień 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich maj 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów