Intel Compute Stick w ofercie RS Components

Intel Compute Stick w ofercie RS Components
Firma RS Components ogłosiła wprowadzenie do oferty nowych komputerów wielkości pendrivea firmy Intel.

Dostępny w dwóch wersjach komputer Intel Compute Stick przekształca dowolny monitor lub telewizor z wejściem HDMI w funkcjonalny komputer z systemem operacyjnym Windows 8.1, Windows 10 lub Linux Ubuntu. Komputer Compute Stick ma system operacyjny, wysokiej interfejs graficzny oraz do łączności bezprzewodowej, identyczne jak w pełnowymiarowym komputerze, ale za o wiele niższą cenę i przy miniaturowych wymiarach. Jedyne niezbędne dodatki to zasilacz dostępny w zestawie oraz bezprzewodowa mysz i klawiatura (brak w zestawie).

Komputer ten ma zintegrowany układ graficzny Intel HD Graphics oraz umożliwia komunikację bezprzewodową Wi-Fi (802.11b/g/n) i Bluetooth 4.0. Wersja z systemem operacyjnym Windows 8.1 OS (z możliwością bezpłatnej aktualizacji do wersji Windows 10) jest wyposażona w 32 GB pamięci eMMC Flash oraz 2 GB pamięci DDR3L SDRAM. Wersja z systemem Ubuntu Linux OS 14.04 ma 8 GB pamięci eMMC Flash oraz 1 GB pamięci DDR3L SDRAM.

Pliki można zapisywać lokalnie, a wbudowana komunikacja bezprzewodowa umożliwia dostęp do plików w sieci domowej lub w chmurze. 4-rdzeniowy procesor Intel Atom zapewnia wydajność wystarczającą do obsługi popularnych programów, a złącze USB 2.0 pozwala na współpracę z urządzeniami peryferyjnymi. Rozbudowę pamięci masowej umożliwia wbudowane gniazdo pamięci microSD.

Komputer Compute Stick jest wyposażony w zabezpieczenie umożliwiające przymocowanie go do urządzeń i odłączenie tylko przez właściciela. Innowacyjne rozwiązanie chłodzenia przy użyciu miniaturowego, cichego wentylatora zapewnia niezawodność i dużą wydajność. Oprócz zasilacza w zestawie z komputerem Compute Stick znajduje się kabel microUSB do zasilacza, przedłużacz HDMI o długości 20 cm i skrócona instrukcja obsługi.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik kwiecień 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio marzec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje marzec 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna kwiecień 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich kwiecień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów