SoC Bluetooth z protokołem WeChat

SoC Bluetooth z protokołem WeChat
Dialog Semiconductor wprowadził do oferty SoC Bluetooth z zaimplementowanym protokołem WeChat oraz zestaw deweloperski umożliwiający zapoznanie się z możliwościami nowego układu.

O ile sam układ nie jest intersujący dla osób, które nie planują jego zastosowania w tysiącach sztuk, o tyle zestaw ewaluacyjny ułatwia zapoznanie się z tym protokołem stosowanym w technologii wearables i innych urządzeniach IoT. WeChat jest aktualnie najbardziej rozpowszechnionym protokołem komunikacyjnym w urządzeniach przenośnych.

Szacuje się, że w drugiej połowie 2015 r. na świecie było około 600 milionów jego użytkowników (szacunek wykonany przez firmę Statista). Ogromny wzrost tej liczby nastąpił zwłaszcza w takich krajach, jak Chiny, w których jest opracowywanych większość aplikacji wearable.

Zestaw ewaluacyjny firmy Dialog ma zaimplementowany kompletny stos protokołu WeChat. Bazuje na SoC DA1458x z rodziny układów SmartBond. DA1458x jest układem SoC o dużej skali integracji zawierającym tor radiowy Bluetooth LE oraz procesor aplikacyjny z rdzeniem Cortex-M0.

Oprócz nich SoC zawiera zaawansowany blok zarządzania poborem energii, a dla potrzeb aplikacji są dostępne 32 linie I/O. Układ jest oferowany w obudowie WLCSP zajmującej powierzchnię o wymiarach 2,5 mm×2,5 mm. Szczytowy pobór prądu wynosi 5 mA. Może być programowany za pomocą typowo używanych IDE np. firmy Keil.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik październik 2020

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio listopad 2020

Świat Radio

Magazyn użytkowników eteru

Automatyka Podzespoły Aplikacje październik 2020

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna październik 2020

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich październik 2020

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów