SoC Bluetooth z protokołem WeChat

SoC Bluetooth z protokołem WeChat
Dialog Semiconductor wprowadził do oferty SoC Bluetooth z zaimplementowanym protokołem WeChat oraz zestaw deweloperski umożliwiający zapoznanie się z możliwościami nowego układu.

O ile sam układ nie jest intersujący dla osób, które nie planują jego zastosowania w tysiącach sztuk, o tyle zestaw ewaluacyjny ułatwia zapoznanie się z tym protokołem stosowanym w technologii wearables i innych urządzeniach IoT. WeChat jest aktualnie najbardziej rozpowszechnionym protokołem komunikacyjnym w urządzeniach przenośnych.

Szacuje się, że w drugiej połowie 2015 r. na świecie było około 600 milionów jego użytkowników (szacunek wykonany przez firmę Statista). Ogromny wzrost tej liczby nastąpił zwłaszcza w takich krajach, jak Chiny, w których jest opracowywanych większość aplikacji wearable.

Zestaw ewaluacyjny firmy Dialog ma zaimplementowany kompletny stos protokołu WeChat. Bazuje na SoC DA1458x z rodziny układów SmartBond. DA1458x jest układem SoC o dużej skali integracji zawierającym tor radiowy Bluetooth LE oraz procesor aplikacyjny z rdzeniem Cortex-M0.

Oprócz nich SoC zawiera zaawansowany blok zarządzania poborem energii, a dla potrzeb aplikacji są dostępne 32 linie I/O. Układ jest oferowany w obudowie WLCSP zajmującej powierzchnię o wymiarach 2,5 mm×2,5 mm. Szczytowy pobór prądu wynosi 5 mA. Może być programowany za pomocą typowo używanych IDE np. firmy Keil.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik sierpień 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio lipiec - sierpień 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje lipiec 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna sierpień 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich sierpień 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów