Transceiver RS485 o obniżonym poborze mocy

Transceiver RS485 o obniżonym poborze mocy

Firma Exar wprowadziła do oferty układ XR33202 - układ interfejsowy RS-485 pracujący w trybie half dupleks, umożliwiający uzyskanie prędkości transmisji 20 Mb/s, zgodny ze specyfikacją TIA/EIA-485. Układ jest zoptymalizowany dla napięcia zasilającego z zakresu 3.5,5 V.

Zawiera regulowany, niskonapięciowy interfejs logiczny (H=1,65...5,5 V) oraz szczyci się najmniejszym wśród podobnych driverów poborem prądu w trybie standby - maksymalnie 3 µA, a typowo 50 nA. Szeroki zakres napięcia pracy, elastyczny interfejs logiczny oraz niewielki prąd zasilania sprawiają, że układ jest idealny do zastosowania w sprzęcie przenośnym zasilanym z baterii lub akumulatora oraz w systemach pracujących z wieloma napięciami zasilającymi.

W takich systemach przyda się również jeszcze jedna właściwość układu - jest on odporny na wyładowania ESD określone przez górną granicę normy IEC 61000-4-2 Level 4. Nowy driver jest zabezpieczony przed przepięciami przy przełączaniu linii interfejsowych, przeciążeniem, oraz zwarciem lub otwarciem linii interfejsu. Zakres temperatury pracy wynosi -40...+125°C. Obudowa jest zgodna z dyrektywą RoHS, wolna od halogenków i zajmuje powierzchnię 9 mm2 na płytce drukowanej (DFN, 3 mm×3 mm).

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik sierpień 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio lipiec - sierpień 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje lipiec 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna sierpień 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich sierpień 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów