Miniaturowe sterowniki PLC

Miniaturowe sterowniki PLC
Firma RS Components rozszerzyła ofertę sterowników programowalnych o modele mające wielkość karty kredytowej, wytwarzane przez Barth Elektronik. Do oferty wprowadzono sześć nowych sterowników i dwa zestawy startowe.

Sterowniki Mini-PLC są przeznaczone dla konstruktorów maszyn i paneli. Mogą być zasilane z akumulatora, co otwiera nowe możliwości w zakresie sterowania autonomicznymi urządzeniami przemysłowymi oraz rozwiązaniami mobilnymi. Można je zintegrować z kontrolowanymi maszynami, co umożliwia zmniejszenie wymaganego okablowania.

Pierwszym urządzeniem jest model STG-65 - sterownik programowalny wyposażony w wysokonapięciowe wyjście zasilania umożliwiające sterowanie urządzeniami AC o maksymalnym, ciągłym prądzie zasilania 4 A, wejście analogowe 0...10 V oraz dwa wyjścia uniwersalne, dzięki czemu sprawdza się jako sterownik regulatora temperatury. Drugim jest STG-95 wyposażony w 2-wierszowy wyświetlacz LCD z podświetleniem niebieskim.

Głębokość montażowa sterownika wynosi zaledwie 15 mm, dzięki czemu jest on przeznaczony do zastosowań wymagających montażu panelowego i klasy ochrony IP40. Trzeci sterownik to STG-100 - odporna na zachlapania i przeznaczona do użytku na zewnątrz wersja sterownika.

Jest on wyposażony w 2-wierszowy wyświetlacz LCD i może być używany do zastosowań wymagających klasy ochrony IP65. Czwarty model to sterownik do montażu panelowego STG-115, wyposażony w 2-wierszowy wyświetlacz LCD z podświetleniem.

W oparciu o sprawdzone modele sterowników Mini-PLC STG-600 oraz STG-500, firma RS poszerzyła gamę urządzeń o nowe modele STG-650 i STG-550 mające możliwość programowania graficznego oraz komunikacji przy użyciu magistrali CAN. Interfejs RS-485 umożliwia zintegrowanie sterowników Mini-PLC z istniejącymi sieciami oraz ich połączenie z różnymi urządzeniami sieciowymi, takimi jak: wyświetlacze, silniki krokowe lub czujniki i inne urządzenia monitorujące.

Sterowniki STG-550 i STG-650 nie wymagają do działania żadnych elementów peryferyjnych i są doskonale przystosowane do pracy w trudnych warunkach, dzięki czemu mogą być używane w przemyśle, branży motoryzacyjnej oraz w rozwiązaniach z zasilaniem akumulatorowym 12/24 V. Zależnie od typu, sterowniki można programować w językach Basic, C, Assembler lub za pomocą oprogramowania graficznego miCon-L dostępnego bezpłatnie na stronie internetowej firmy Barth.

Z nowymi sterownikami producent oferuje zestawy startowe - STA-650 i STA-550. To kompletne rozwiązanie umożliwiające szybkie wdrożenie się do programowania graficznego sterowników STG-650 i STG-550 przy użyciu oprogramowania miCon-L służącego do programowania, symulowania i testowania.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik wrzesień 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio wrzesień - październik 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje wrzesień 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna wrzesień 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich październik 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów