Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Miniaturowe sterowniki PLC

Miniaturowe sterowniki PLC
Firma RS Components rozszerzyła ofertę sterowników programowalnych o modele mające wielkość karty kredytowej, wytwarzane przez Barth Elektronik. Do oferty wprowadzono sześć nowych sterowników i dwa zestawy startowe.

Sterowniki Mini-PLC są przeznaczone dla konstruktorów maszyn i paneli. Mogą być zasilane z akumulatora, co otwiera nowe możliwości w zakresie sterowania autonomicznymi urządzeniami przemysłowymi oraz rozwiązaniami mobilnymi. Można je zintegrować z kontrolowanymi maszynami, co umożliwia zmniejszenie wymaganego okablowania.

Pierwszym urządzeniem jest model STG-65 - sterownik programowalny wyposażony w wysokonapięciowe wyjście zasilania umożliwiające sterowanie urządzeniami AC o maksymalnym, ciągłym prądzie zasilania 4 A, wejście analogowe 0...10 V oraz dwa wyjścia uniwersalne, dzięki czemu sprawdza się jako sterownik regulatora temperatury. Drugim jest STG-95 wyposażony w 2-wierszowy wyświetlacz LCD z podświetleniem niebieskim.

Głębokość montażowa sterownika wynosi zaledwie 15 mm, dzięki czemu jest on przeznaczony do zastosowań wymagających montażu panelowego i klasy ochrony IP40. Trzeci sterownik to STG-100 - odporna na zachlapania i przeznaczona do użytku na zewnątrz wersja sterownika.

Jest on wyposażony w 2-wierszowy wyświetlacz LCD i może być używany do zastosowań wymagających klasy ochrony IP65. Czwarty model to sterownik do montażu panelowego STG-115, wyposażony w 2-wierszowy wyświetlacz LCD z podświetleniem.

W oparciu o sprawdzone modele sterowników Mini-PLC STG-600 oraz STG-500, firma RS poszerzyła gamę urządzeń o nowe modele STG-650 i STG-550 mające możliwość programowania graficznego oraz komunikacji przy użyciu magistrali CAN. Interfejs RS-485 umożliwia zintegrowanie sterowników Mini-PLC z istniejącymi sieciami oraz ich połączenie z różnymi urządzeniami sieciowymi, takimi jak: wyświetlacze, silniki krokowe lub czujniki i inne urządzenia monitorujące.

Sterowniki STG-550 i STG-650 nie wymagają do działania żadnych elementów peryferyjnych i są doskonale przystosowane do pracy w trudnych warunkach, dzięki czemu mogą być używane w przemyśle, branży motoryzacyjnej oraz w rozwiązaniach z zasilaniem akumulatorowym 12/24 V. Zależnie od typu, sterowniki można programować w językach Basic, C, Assembler lub za pomocą oprogramowania graficznego miCon-L dostępnego bezpłatnie na stronie internetowej firmy Barth.

Z nowymi sterownikami producent oferuje zestawy startowe - STA-650 i STA-550. To kompletne rozwiązanie umożliwiające szybkie wdrożenie się do programowania graficznego sterowników STG-650 i STG-550 przy użyciu oprogramowania miCon-L służącego do programowania, symulowania i testowania.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik luty 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio luty 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje styczeń 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna luty 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich styczeń 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów