Przetwornica AC/DC do stacji bazowych

Przetwornica AC/DC do stacji bazowych
Firma Murata wprowadziła do oferty serię przetwornic MVAD160 o mocy 160 W i sprawności 93%, która jest przeznaczona do układów zasilania stacji bazowych kolejnej generacji. Obudowa przetwornicy ma wymiary 50,8 mm×101,6 mm×38,1 mm (standard przemysłowy 2×4 cale).

Uniwersalne napięcie zasilające (85...264 VAC) ułatwia zastosowanie przetwornicy w różnych aplikacjach, zasilanych z wykorzystaniem różnych sieci energetycznych. Nominalne napięcie wyjściowe jest stałe i w przetwornicach 1-wyjściowych wynosi +12, +24 lub +48 V DC.

Przetwornica może mieć też wyjście napięcia pomocniczego +5 V/0,1 A DC. Sprawność w całym zakresie obciążenia jest lepsza niż 92%, a pobór mocy przy odłączonym obciążeniu nie przekracza 0,3 V. Przetwornice są zabezpieczone przed przeciążeniem, zwarciem, przegrzaniem, a stan pracy przetwornicy jest sygnalizowany za pomocą wyjścia cyfrowego.

Konstruktorzy sprzętu telekomunikacyjnego zwracają szczególną uwagę na temperaturowy zakres pracy. Nowa seria przetwornic MVAD160 może pracować w zakresie temperatury -40...+85°C. Dzięki temu może też służyć do zasilania urządzeń medycznych lub innych, w których decydujące znaczenie mają ograniczenie przestrzeni lub cicha praca bez chłodzenia za pomocą wentylatora. Przetwornice są zgodne ze standardami IEC60950 oraz IEC60601 i mają dokumenty dopuszczające je do użycia w aparaturze IT, przemysłowej, medycznej.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik lipiec 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio lipiec - sierpień 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje lipiec 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna sierpień 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich sierpień 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów