Energooszczędny, "dwusystemowy" moduł Bluetooth

Energooszczędny, "dwusystemowy" moduł Bluetooth
Firma Mouser Electronics wprowadziła do stałej oferty "dwusystemowy" moduł RN4677 wytwarzany przez Microchip Technology. Umożliwia on dodanie do urządzenia funkcjonalności interfejsu Bluetooth pracującego w jednym z dwóch trybów: Bluetooth Classic (BR/EDR) lub Bluetooth Smart (Low Energy).

Moduł jest kompletnym rozwiązaniem z wbudowaną anteną i stosem Bluetooth, mającym certyfikaty honorowane na całym świecie. Jego obudowa (razem z anteną) ma wymiary 22 mm×12 mm×2,4 mm i jest przeznaczona do montażu powierzchniowego.

Moduł może pracować w trybie transparentnym dostępnym w profilu SPP (Bluetooth BR/EDR) lub GATT (Bloototh Smart). Do dyspozycji aplikacji jest dostępnych 7 wyprowadzeń GPIO. Moc nadajnika wynosi 2 dBm, czułość odbiornika -92 dBm przy napięciu zasilającym z zakresu 3,3...4,3 V. Interfejs kontrolny akceptuje komendy ASCII, co pozwala na łatwe skonfigurowanie modułu i użytkowanie modułu.

Dla modułu są dostępne specjalne płytki-przejściówki PICTail oraz PICTail Plus wyposażone w interfejs USB do komputera hosta. Dzięki nim można łatwo konfigurować moduł, obserwować i kontrolować jego pracę za pomocą typowego oprogramowania dostępnego dla PC lub testować wykonywane przez siebie narzędzia, rozwiązywać problemy techniczne itd.

Przejściówka pasuje również do płytek ewaluacyjnych oferowanych przez Microchip, takich jak: Explorer 16, XLP 16, PIC32 Starter Kit I/O. Moduł RN4677 jest przeznaczony głównie do zastosowania w aplikacjach związanych z fitness, sportem, oświetleniem LED, urządzeniami medycznymi, IoT oraz w automatyce domowej.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik wrzesień 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio wrzesień - październik 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje wrzesień 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna wrzesień 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich październik 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów