Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Generatory o małym jitterze dla aplikacji telekomunikacyjnych

Generatory o małym jitterze dla aplikacji telekomunikacyjnych
Firma Texas Instruments poinformowała o wprowadzeniu do oferty rodziny generatorów, które zapewniają bardzo mały jitter wynoszący zaledwie 100 femtosekund (fs), a ich praca jest kontrolowana w sposób niespotykany w produktach konkurencyjnych.

W porównaniu do konwencjonalnych rozwiązań referencyjnych, nowe generatory zegarowe pozwalają na znaczne zredukowanie elementarnej stopy błędu (BER) i przez to zmniejszenie błędów transmisji. Wpływa to na efektywność komunikacji podczas pracy sieciowej, w serwerach, komputerach osobistych oraz osprzęcie przemysłowym.

Układy z rodziny LMK33x8 są oferowane z szerokim zakresem opcji, które mają na celu skrócenie czasu opracowywania produktu przez ułatwienie wykonania prototypu oraz jego oceny. Ważniejsze parametry układów:

  • Bardzo mały jitter umożliwia elastyczne planowanie budżetu jittera w systemie. Zastosowanie do dwóch pętli fazowych z rodziny PLLatinum z ośmioma wyjściami pozwala na uzyskanie jittera 100 fsRMS w pasmach 1 kHz...5 MHz i 12 kHz...20 MHz. Pomaga to w zmniejszeniu elementarnej stopy błędu BER, co przekłada się na wzrost niezawodności systemu i pewność komunikacji.
  • Łatwe, elastyczne konfigurowanie. Unikalna możliwość kontrolowania układu za pomocą wyprowadzeń pozwala na wybranie spośród 71 wstępnie zaprogramowanych planów częstotliwości startowej. Dla porównania, w wyrobach konkurencyjnych jest dostępna opcja programowania za pomocą pamięci OTP.
  • Zintegrowana pamięć EEPROM ułatwia dopasowanie układu do potrzeb aplikacji. Interfejs I2C konstruktorowi systemu pełną kontrolę nad konfiguracją układu generatora.
  • Skrócenie czasu opracowania gotowego produktu: bezbłędny, dokładny/zgrubny margines częstotliwości pozwala konstruktorowi na uproszczone testowanie pod kątem zgodności i narażenia eksploatacyjnego podczas procesu weryfikacji urządzenia i badań dopuszczających do użycia.
  • Zintegrowany stabilizator LDO zapewnia odporność na zaburzenia napięcia zasilającego bez konieczności stosowania skomplikowanych filtrów zasilania.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik luty 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio luty 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje styczeń 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna luty 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich styczeń 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów