9-osiowy sensor inercyjny z Cortex-M0+

9-osiowy sensor inercyjny z Cortex-M0+
Firma Bosch Sensortec ogłosiła opracowanie nowego, 9-osiowego sensora inercyjnego, w którego obudowie umieszczono również mikrokontroler firmy Atmel z rdzeniem Cortex-M0+. Sensor nosi oznaczenie BMF055 i w chwili publikowania tej informacji jest dostępny w programie próbek.

Nowy układ SoC BMF055 integruje w pojedynczej obudowie 14-bitowy akcelerometr, 3-osiowy, 16-bitowy żyroskop, 3-osiowy sensor geomagnetyczny oraz mikrokontroler z 32-bitowym rdzeniem Cortex-M0+. Obudowa SoC ma wymiary 5,2 mm×3,8 mm×1,1 mm i zajmuje znacznie mniej miejsca niż porównywalne rozwiązanie wykonane z elementów dyskretnych. Firma Bosch Sensortex udostępnia dla nowego SoC oprogramowanie, które umożliwia dopasowywanie SoC dla potrzeb różnych aplikacji.

Nowy SoC jest idealny do zastosowania w urządzeniach wymagających stosowania różnych algorytmów detekcji ruchu uzupełniających się dla otrzymania jak najlepszego efektu. Zgodnie z informacją pozyskaną od producenta, SoC jest adresowany do zastosowania w robotyce, grach, w urządzaniach do zdalnego sterowania, nawigacji, w autonomicznych dronach i w interfejsach urządzeń IoT.

Software Development Package zawiera wstępnie skompilowaną bibliotekę BSX Lite Fusion Library oraz szczegółowy opis sposobu jej integracji z własnym oprogramowaniem, zbiory źródłowe interfejsu API dla poszczególnych sensorów oraz przykładowe projekty wykonane jako dodatki do Atmel Studio. Próbki układu SoC BMF055 są dostępne u dystrybutorów firmy Bosch Sensortec. Są wśród nich między innymi: Acal BFI, Mouser, Rutronik.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik listopad 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio listopad - grudzień 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje listopad 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna listopad 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich listopad 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów