Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

9-osiowy sensor inercyjny z Cortex-M0+

9-osiowy sensor inercyjny z Cortex-M0+
Firma Bosch Sensortec ogłosiła opracowanie nowego, 9-osiowego sensora inercyjnego, w którego obudowie umieszczono również mikrokontroler firmy Atmel z rdzeniem Cortex-M0+. Sensor nosi oznaczenie BMF055 i w chwili publikowania tej informacji jest dostępny w programie próbek.

Nowy układ SoC BMF055 integruje w pojedynczej obudowie 14-bitowy akcelerometr, 3-osiowy, 16-bitowy żyroskop, 3-osiowy sensor geomagnetyczny oraz mikrokontroler z 32-bitowym rdzeniem Cortex-M0+. Obudowa SoC ma wymiary 5,2 mm×3,8 mm×1,1 mm i zajmuje znacznie mniej miejsca niż porównywalne rozwiązanie wykonane z elementów dyskretnych. Firma Bosch Sensortex udostępnia dla nowego SoC oprogramowanie, które umożliwia dopasowywanie SoC dla potrzeb różnych aplikacji.

Nowy SoC jest idealny do zastosowania w urządzeniach wymagających stosowania różnych algorytmów detekcji ruchu uzupełniających się dla otrzymania jak najlepszego efektu. Zgodnie z informacją pozyskaną od producenta, SoC jest adresowany do zastosowania w robotyce, grach, w urządzaniach do zdalnego sterowania, nawigacji, w autonomicznych dronach i w interfejsach urządzeń IoT.

Software Development Package zawiera wstępnie skompilowaną bibliotekę BSX Lite Fusion Library oraz szczegółowy opis sposobu jej integracji z własnym oprogramowaniem, zbiory źródłowe interfejsu API dla poszczególnych sensorów oraz przykładowe projekty wykonane jako dodatki do Atmel Studio. Próbki układu SoC BMF055 są dostępne u dystrybutorów firmy Bosch Sensortec. Są wśród nich między innymi: Acal BFI, Mouser, Rutronik.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik luty 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio marzec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje luty 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna luty 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich luty - marzec 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów