Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Impulsowy regulator napięcia z rodziny ?Module o obciążalności 36 A

Impulsowy regulator napięcia z rodziny ?Module o obciążalności 36 A
Układ LTM4630-1 to kolejny regulator napięcia z rodziny ?Module oferowanej przez firmę Linear Technology. Może dostarczyć do obciążenia prąd o natężeniu do 36 A. W przypadku aplikacji wymagającej większej mocy producent przewidział możliwość równoległego łączenia do 4 układów. Takie połączenie zapewnia sumaryczną wydajność do 144 A.

LTM4630-1 jest przeznaczony do zasilania układów FPGA, ASIC i mikroprocesorów produkowanych w procesie o długości kanału 28 nm i mniejszej, wymagających bardzo dokładnej stabilizacji napięcia zasilającego i szybkiej odpowiedzi na zmiany prądu obciążenia. Jego struktura wewnętrzna obejmuje kontroler oraz niezbędne cewki indukcyjne i tranzystory w obudowie BGA o wymiarach 16 mm×16 mm×5 mm.

Dopuszczalny zakres napięcia wejściowego wynosi 4,5...16 V. Napięcie wyjściowe może być regulowane w zakresie 0,6...1,8 V za pomocą zewnętrznego rezystora. Ponadto jest możliwa praca w trybie dwóch wyjść o wydajności prądowej po 18 A każde. Maksymalny błąd napięcia wyjściowego wynosi - w zależności od wersji układu - ±0,8% lub ±1,5% w całym dopuszczalnym zakresie napięcia wejściowego, prądu obciążenia i temperatury otoczenia.

Użytkownik może optymalizować szybkość odpowiedzi impulsowej regulatora zmniejszając wartość pojemności w obwodzie wyjściowym. Przy minimalnej dopuszczalnej pojemności (5 kondensatorów ceramicznych po 220 µF) maksymalny skok napięcia wyjściowego wynosi ±3% przy skokowej zmianie prądu obciążenia o 25%, napięciu wejściowym 12 V, napięciu wyjściowym 1,2 V i prądzie obciążenia 36 A.

Dla tych parametrów sprawność energetyczna LTM4630-1 wynosi 86%, co odpowiada mocy strat równej 6,5 W. Układ jest w stanie oddawać do obciążenia prąd 36 A w zakresie temperatury otoczenia do +60°C bez wymuszonego obiegu powietrza. Przy wyższej temperaturze dopuszczalny prąd obciążenia zmniejsza się o około 5 A co 10°C.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik luty 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio marzec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje luty 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna luty 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich luty - marzec 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów