Udało się w nich zmniejszyć iloczyn RDS(ON)*A do zaledwie 1 Ω/mm², co pozwoliło na uzyskanie najmniejszej rezystancji RDS(ON) dla obudowy danego typu i zwiększenie gęstości mocy w aplikacjach docelowych. Zakres aplikacji obejmuje głównie zasilacze impulsowe o dużej mocy stosowane w serwerach, systemach telekomunikacyjnych i przemyśle, w których jest ważne uzyskanie jak największej sprawności przy niskich kosztach materiałowych i serwisowych.
Tranzystory CoolMOS C7 pozwalają na poprawę sprawności energetyczną o 0,3...0,7% dla topologii PFC oraz o 0,1% dla topologii LLC. Posługując się konkretnym przykładem - w zasilaczu serwerowa o mocy 2,5 kW, zastosowanie tranzystorów CoolMOS C7 może obniżyć koszt traconej w nim energii o około 10%.
Ze względu na znacznie mniejszy wymagany ładunek bramki i mniejszą pojemność wyjściową niż w innych podobnych tranzystorach, CoolMOS C7 może pracować nawet z dwukrotnie wyższą częstotliwością przełączania przy praktycznie niezmienionej sprawności, co pozwala na stosowanie mniejszych i tańszych transformatorów i dławików.
Jak podaje Infineon, zwiększenie częstotliwości taktowania z 65 do 130 kHz może obniżyć koszt zakupu podzespołów magnetycznych nawet o 30%. Tranzystory CoolMOS C7 są obecnie oferowane w 4-nóżkowych obudowach TO-220, TO-247 i TO-247, a w najbliższym czasie pojawią się też w wariantach TO-220 FP, DPAK, D2PAK i ThinPAK. Zależnie od typu, ich rezystancja RDS(ON) wynosi od 40 do 180 mΩ.