60-woltowy sterownik diod LED

60-woltowy sterownik diod LED
Firma Linear Technology dodaje do oferty sterowników diod LED nowy układ oznaczony symbolem LT3952, wyposażony w wewnętrzny generator PWM i klucz DMOS o parametrach znamionowych 60 V/4 A.

Zawiera wejściową i wyjściową pętlę regulacji prądowej oraz regulator napięcia, dzięki czemu może pełnić funkcję uniwersalnego źródła prądowego lub napięciowego. Akceptuje napięcia wejściowe z szerokiego zakresu od 3 do 42 V, co czyni go idealnym do zastosowań w szerokim zakresie aplikacji oświetleniowych z sektora motoryzacyjnego, przemysłowego i architektonicznego.

Sprawność, przekraczająca 94% w trybie Boost eliminuje konieczność chłodzenia za pomocą radiatora. LT3952 zawiera modulator częstotliwości (spread spectrum) zmniejszający poziom interferencji elektromagnetycznych. Jego częstotliwość taktowania może być programowana w zakresie od 200 kHz do 3 MHz, co pozwala na dobór elementów zewnętrznych pod kątem optymalizacji sprawności oraz rozmiarów i ceny podzespołów.

LT3952 jest oferowany w obudowie TSSOP-28E, w trzech wariantach różniących się dopuszczalnym zakresem temperatury pracy złącza, z których najszerszy rozciąga się od -40 do +150C.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik maj 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio maj - czerwiec 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje kwiecień 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich maj 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów