Połączenie precyzji i wielokanałowej architektury pozwala na realizowanie systemów analizy ruchu i położenia o szerokim zakresie dynamicznym, a równocześnie nieskomplikowanej budowie i niskiej cenie. W odróżnieniu od innych technologii, systemy pomiarowe bazujące na układach LDC mogą współpracować z tanimi cewkami pełniącymi funkcję sensorów, oddalonymi na znaczną odległość od układu scalonego. Najważniejsze parametry układów z rodziny LDC1614:
- Dokładne dopasowanie kanałów: możliwość wykonywania pomiarów różnicowych i proporcjonalnych pozwala na łatwe kompensowanie wpływu efektów starzenia i czynników środowiskowych.
- Dużą precyzja pomiaru: rozdzielczość sięgająca 28 bitów pozwala na pomiar różnicy odległości na poziomie poniżej 1 mikrona.
- Szeroki zakres częstotliwości pracy: dopuszczalny zakres od 1 kHz do 10 MHz pozwala projektantowi na stosowanie wielu typów cewek, w tym również miniaturowych przystosowanych do montażu na płytkach PCB, pozwalających zmniejszyć wymiary i koszt systemu pomiarowego.
- Mały pobór mocy: układy z rodziny LDC1614, zasilane napięciem 3,3 V pobierają około 6,9 mW mocy w stanie aktywnym i 0,12 mW w trybie shutdown,
- Duża niezawodność: bezkontaktowa zasada pomiaru zapewnia odporność na zanieczyszczenia nieprzewodzące.
Do oceny możliwości nowych układów z serii LDC1614 firma Texas Instruments poleca zestaw ewaluacyjny LDC1614EVM zrealizowany na mikrokontrolerze MSP430F5528, dostępny w TI store. Ponadto, jest dostępne darmowe środowisko projektowe Webench Inductive Sensing Designer do projektowania cewek oraz projekt referencyjny keypadu 16-przyciskowego (TIDA-00509) zrealizowany na bazie LDC1314 - konwertera 4-kanałowego.