Liniowy regulator napięcia +5 V/200 mA/-55?+175°C

Liniowy regulator napięcia +5 V/200 mA/-55?+175°C
Firma Cissoid, producent układów półprzewodnikowych przeznaczonych do pracy w wysokiej temperaturze, rozszerza ofertę produktów o liniowy regulator napięcia CMT-Antares o stałym napięciu wyjściowym +5 V, mogący pracować w bardzo szerokim zakresie temperatury otoczenia od -55 do +175°C.

Układ charakteryzuje się wydajnością prądową 200 mA, dopuszczalnym zakresem napięcia wejściowego 5,5...30 V i dokładnością napięcia wyjściowego wynoszącą ±5% w całym dopuszczalnym zakresie zmian napięcia wejściowego, prądu wyjściowego i temperatury otoczenia. CMT-Antares jest odporny nie tylko na wysoką temperaturę otoczenia, ale też na zatrzaśnięcie (latch-up), wyładowania ESD do 6 kV HBM, zwarcie i przeciążenie.

Zawiera ogranicznik prądowy i zabezpieczenie termiczne aktywowane przy temperaturze złącza przekraczającej +225°C. Jest oferowany w standardowej, 3-wyprowadzeniowej obudowie TO-263, dzięki czemu może stanowić bezpośredni zamiennik dla wielu regulatorów.

Układ przeszedł pomyślnie testy Power Temperature Cycling (PTC) i High Temperature Operating Life (HTOL), wykraczające poza wymogi kwalifikacji samochodowej AEC-Q100 (Grade 0). W aplikacjach motoryzacyjnych może być montowany w pobliżu silnika, układu wydechowego, hamulców, turbosprężarki i układu recyrkulacji spalin (EGR). Typowe zastosowania przemysłowe to pompy, zawory, turbiny gazowe i duże przetwornice DC-DC.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik maj 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio maj - czerwiec 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje kwiecień 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich maj 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów