Liniowy regulator napięcia +5 V/200 mA/-55?+175°C

Liniowy regulator napięcia +5 V/200 mA/-55?+175°C
Firma Cissoid, producent układów półprzewodnikowych przeznaczonych do pracy w wysokiej temperaturze, rozszerza ofertę produktów o liniowy regulator napięcia CMT-Antares o stałym napięciu wyjściowym +5 V, mogący pracować w bardzo szerokim zakresie temperatury otoczenia od -55 do +175°C.

Układ charakteryzuje się wydajnością prądową 200 mA, dopuszczalnym zakresem napięcia wejściowego 5,5...30 V i dokładnością napięcia wyjściowego wynoszącą ±5% w całym dopuszczalnym zakresie zmian napięcia wejściowego, prądu wyjściowego i temperatury otoczenia. CMT-Antares jest odporny nie tylko na wysoką temperaturę otoczenia, ale też na zatrzaśnięcie (latch-up), wyładowania ESD do 6 kV HBM, zwarcie i przeciążenie.

Zawiera ogranicznik prądowy i zabezpieczenie termiczne aktywowane przy temperaturze złącza przekraczającej +225°C. Jest oferowany w standardowej, 3-wyprowadzeniowej obudowie TO-263, dzięki czemu może stanowić bezpośredni zamiennik dla wielu regulatorów.

Układ przeszedł pomyślnie testy Power Temperature Cycling (PTC) i High Temperature Operating Life (HTOL), wykraczające poza wymogi kwalifikacji samochodowej AEC-Q100 (Grade 0). W aplikacjach motoryzacyjnych może być montowany w pobliżu silnika, układu wydechowego, hamulców, turbosprężarki i układu recyrkulacji spalin (EGR). Typowe zastosowania przemysłowe to pompy, zawory, turbiny gazowe i duże przetwornice DC-DC.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik kwiecień 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio marzec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje kwiecień 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna kwiecień 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich kwiecień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów