Czujnik prądowy o zakresie do 40 A w obudowie SOIC-8

Czujnik prądowy o zakresie do 40 A w obudowie SOIC-8
Allegro MicroSystems, LLC dodaje do oferty dwa czujniki prądowe produkowane w kilku wersjach o zakresach pomiarowych do 40 A i zamykane w obudowach SOIC-8. Są to czujniki tanie, a zarazem precyzyjne z wyjściem napięciowym przeznaczone do pomiaru natężenia prądów AC i DC.

Różnią się jedynie zakresem napięcia zasilania, wynoszącym 3,0...3,6 V dla ACS722 oraz 4,5...5,5 V dla ACS723. Mogą znaleźć zastosowanie wszędzie tam, gdzie wymagane jest zapewnienie izolacji między wejściowym obwodem wysokoprądowym i wyjściem pomiarowym. W ich przypadku wytrzymałość dielektryczna wynosi 2,4 kVrms, a dopuszczalne napięcie pracy 420 VP-P/297 Vrms, co zapewnia zgodność z wymogami normy UL60950-1 (ed. 2) i umożliwia bezpośrednie połączenie z siecią AC.

Typowe zastosowania ACS722/3 obejmują obwody zabezpieczenia nadprądowego w układach napędowych i zasilaczach. Do pomiaru natężenia prądu wejściowego zastosowano tu czujnik Halla ze zlokalizowaną pod nim wysokoprądową, miedzianą ścieżką przewodzącą o rezystancji wynoszącej typowo 0,6 mΩ. Struktura wewnętrzna obejmuje ponadto dynamiczny układ eliminacji offsetu, czujnik temperatury, czujnik napięcia zasilającego, pamięć EEPROM ze współczynnikami kalibracyjnymi, logikę sterującą i filtr. Pasmo pracy może być programowane na dwóch wartościach: 80 kHz lub 20 kHz (mniejszy szum wyjściowy). Czujniki ACS722/3 nadają się do pracy w zakresie temperatury otoczenia od -40 do +150°C.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik listopad 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio listopad - grudzień 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje listopad 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna listopad 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich listopad 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów