Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

8-kanałowy nadajnik ultradźwiękowy STHV800

8-kanałowy nadajnik ultradźwiękowy STHV800
Nowy 8-kanałowy nadajnik impulsowy STHV800 zaprezentowany przez firmę STMicroelectronics ułatwia projektowanie przemysłowych i medycznych testerów ultradźwiękowych.

Jest to układ o dużej skali integracji, produkowany w technologii SOI-BCD61 umożliwiającej łączenie niskonapięciowej struktury CMOS z precyzyjnymi obwodami analogowymi i stopniem mocy. Jest szybkim, wysokonapięciowym generatorem impulsów z 8 niezależnymi kanałami, z których każdy zawiera zespół obwodów sterujących, translatory poziomów logicznych, wysokonapięciowe sterowniki bramek tranzystorów MOSFET, diody blokujące oraz p- i n-kanałowe wyjściowe tranzystory MOSFET dużej mocy.

Każdy z kanałów zawiera 2 stopnie wyjściowe: impulsowy (PW) i ciągły (CW) oraz przełącznik torów Tx/Rx. Poza dużym stopniem integracji do zalet STHV800 należy też możliwość generowania krótkich i symetrycznych impulsów wyjściowych, pozwalających na uzyskanie ostrego obrazu bez potrzeby stosowania złożonych i kosztownych algorytmów DSP. Oznacza to mniejszą liczbę komponentów i mniejszą powierzchnię płytki drukowanej, a w konsekwencji mniejsze wymiary i niższą cenę produktu końcowego.

Układ STHV800 może znaleźć zastosowanie w sonarach, radarach, aparaturze do nieniszczących badań materiałowych, analizatorach medycznych i innych aplikacjach wymagających pobudzania przetworników piezoelektrycznych. Pracuje w zakresie napięć wejściowych od 1,5 do 3,6 V.

Jest w stanie generować impulsy o napięciu do 90 V i czasie trwania już od 10 ns, zapewniając wydajność prądową 2 A. Jego jitter jest mniejszy od 10 ps, a poziom drugiej harmonicznej nie przekracza -40 dB. Układ nie wymaga stosowania zewnętrznych kondensatorów referencyjnych. Jest produkowany w obudowie LGA o wymiarach 8 mm×8 mm.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik luty 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio luty 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje luty 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna luty 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich styczeń 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów