4-kanałowy konwerter PWM/napięcie

4-kanałowy konwerter PWM/napięcie
Układ LTC2645 to 4-kanałowy konwerter PWM - napięcie o 12-bitowej rozdzielczości, wyposażony w precyzyjne źródło napięciowe o współczynniku temperaturowym 10 ppm/°C.

Wykonuje konwersję w czasie krótszym niż 8 µs eliminując oscylacje i opóźnienia typowe dla filtrów analogowych. Jest konwerterem łatwym w implementacji, niewymagającym tworzenia oprogramowania. Nadaje się do zastosowań w układach polaryzacji, kalibracji, ustalania poziomów napięć, programowania zasilaczy oraz w układach transmisyjnych z izolacją optyczną.

Jest zamykany w obudowie MSOP-16. Występuje również w wersji 2-kanałowej o oznaczeniu LTC2644 w obudowie MSOP-12. Układ LTC2645 działa na zasadzie pomiaru długości okresu i szerokości impulsu aktualizując wejście wewnętrznego przetwornika C/A po każdym zboczu narastającym wejściowego sygnału PWM. Akceptuje przebiegi o częstotliwości z zakresu 30 Hz...100 kHz.

Ma specjalną linię konfiguracyjną IDLSEL do wyboru trybu pracy wyjścia w stanie spoczynkowym. Zapewnia to dużą przewagę układu nad równoważnymi układami korzystającymi z filtrów analogowych, w których jest wymagana przez cały czas aktywność wejścia PWM. Wszystkie 4 wyjścia układu charakteryzują się wydajnością prądową wynoszącą 5 lub 10 mA (przy napięciu zasilającym odpowiednio 3 lub 5 V).

Zakres zmienności napięcia wyjściowego wynosi 2,5 V FS przy korzystaniu z wbudowanego źródła referencyjnego lub może być ustalana za pomocą źródła zewnętrznego. Układ LTC2645 może być zasilany napięciem 2,7...5,5 V oraz napięcia na wejściach PWM z zakresu 1,71...5,5 V.

Pobiera 4 mA prądu w stanie aktywnym (VCC=3 V) oraz poniżej 1 µA w trybie Power Down. Jest produkowany również w wersjach o rozdzielczości 8- i 10-bitowej. Ponadto, jest oferowany w wersjach o trzech różnych zakresach temperatur pracy, z których najszerszy wynosi od -40 do +125°C.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik czerwiec 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio czerwiec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje maj 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna czerwiec 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich czerwiec 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów