Wykonuje konwersję w czasie krótszym niż 8 µs eliminując oscylacje i opóźnienia typowe dla filtrów analogowych. Jest konwerterem łatwym w implementacji, niewymagającym tworzenia oprogramowania. Nadaje się do zastosowań w układach polaryzacji, kalibracji, ustalania poziomów napięć, programowania zasilaczy oraz w układach transmisyjnych z izolacją optyczną.
Jest zamykany w obudowie MSOP-16. Występuje również w wersji 2-kanałowej o oznaczeniu LTC2644 w obudowie MSOP-12. Układ LTC2645 działa na zasadzie pomiaru długości okresu i szerokości impulsu aktualizując wejście wewnętrznego przetwornika C/A po każdym zboczu narastającym wejściowego sygnału PWM. Akceptuje przebiegi o częstotliwości z zakresu 30 Hz...100 kHz.
Ma specjalną linię konfiguracyjną IDLSEL do wyboru trybu pracy wyjścia w stanie spoczynkowym. Zapewnia to dużą przewagę układu nad równoważnymi układami korzystającymi z filtrów analogowych, w których jest wymagana przez cały czas aktywność wejścia PWM. Wszystkie 4 wyjścia układu charakteryzują się wydajnością prądową wynoszącą 5 lub 10 mA (przy napięciu zasilającym odpowiednio 3 lub 5 V).
Zakres zmienności napięcia wyjściowego wynosi 2,5 V FS przy korzystaniu z wbudowanego źródła referencyjnego lub może być ustalana za pomocą źródła zewnętrznego. Układ LTC2645 może być zasilany napięciem 2,7...5,5 V oraz napięcia na wejściach PWM z zakresu 1,71...5,5 V.
Pobiera 4 mA prądu w stanie aktywnym (VCC=3 V) oraz poniżej 1 µA w trybie Power Down. Jest produkowany również w wersjach o rozdzielczości 8- i 10-bitowej. Ponadto, jest oferowany w wersjach o trzech różnych zakresach temperatur pracy, z których najszerszy wynosi od -40 do +125°C.