Układy te korzystają z nowej technologii komunikacyjnej FluxLink pozwalającej na bezpieczne przesyłanie danych między obwodem pierwotnym i wtórnym przez barierę izolacyjną, bez konieczności stosowania wolnych, zawodnych i drogich sprzęgaczy optycznych.
Technologia FluxLink pozwala z jednej strony na wyeliminowanie sprzęgacza optycznego, a z drugiej na uniknięcie kompromisów wynikających ze stosowania architektury PSR (primary side regulated), a więc mniejszej dokładności i sprawności czy też powolnej odpowiedzi na zmiany obciążenia. Sterowniki InnoSwitch, bazujące na architekturze SSR (secondary side regulated) są mniej czułe na tolerancje zewnętrznych elementów pasywnych, co w dużym stopniu zwiększa uzysk produkcyjny i zmniejsza sumaryczny koszt realizacji zasilacza.
Architektura wewnętrzna sterownika InnoSwitch obejmuje kontroler stopnia pierwotnego i tranzystor FET, kontroler stopnia wtórnego oraz obwód sprzężenia zwrotnego. Układy te pozwalają realizować zasilacze o mocy do 25 W zgodne z międzynarodowymi standardami w zakresie sprawności i poboru mocy w stanie spoczynkowym, zapewniające precyzyjną kontrolę napięcia i prądu wyjściowego oraz korzystające z minimum elementów zewnętrznych, których liczba jest porównywalna z zasilaczami PSR w przypadku realizacji ładowarek o prądzie wyjściowym do 5 A.
Zapewniają dokładność stabilizacji prądu i napięcia wynoszącą odpowiednio ±5% i ±3% oraz małe wyjściowe napięcie zaburzeń. Pobór mocy w stanie spoczynkowym nie przekracza 10 mW, co zapewnia zgodność z nowymi amerykańskimi i europejskimi wymogami w zakresie sprawności, mającymi wejść w życie w lutym 2016: European Union Code of Conduct (CoC) Version 5, Tier 2 oraz US Department of Energy standards (DoE 6).
Pierwsze sterowniki z nowej oferty, oznaczone symbolem InnoSwitch-CH są zoptymalizowane do zastosowań w ładowarkach. Producent udostępnia zestaw referencyjny RDR-420 ładowarki 5 V/2 A dla portu USB.