Miniaturowe konwertery DC-DC o mocy 60 W

Miniaturowe konwertery DC-DC o mocy 60 W
Firma XP Power dodaje do oferty serię miniaturowych konwerterów DC-DC o mocy wyjściowej 60 W, w wersjach do montażu na płytce drukowanej i na szynie DIN. Są one dostępne w niskoprofilowych obudowach o wymiarach 91 mm×38 mm×28 mm i mają gęstość mocy przekraczającą 10 W/cal3. Warianty obejmują przetwornice dla typowych wartości napięć wyjściowych z przedziału od 3,3 do 48 V DC.

Przetwornica może oddawać do obciążenia 130% mocy znamionowej przez maksymalnie 30 s, co pozwala na zapewnienie dostatecznego prądu startowego m.in. przy rozruchu silników, dzięki czemu unika się konieczności zakupu droższych przetwornic, o większej mocy wyjściowej.

Konwertery z serii ECE60 mogą pracować z napięciem wejściowym z uniwersalnego zakresu 85...264 V AC. Mają sprawność sięgającą 89%, a przy braku obciążenia pobierają moc nieprzekraczającą 0,3 W, dzięki czemu budowane z ich wykorzystaniem urządzenia końcowe mogą z łatwością uzyskać status produktów "green energy". Spełniają wymogania normy EN55022 class B w zakresie przewodzonych i promieniowanych zaburzeń elektromagnetycznych, bez konieczności stosowania zewnętrznych filtrów. Mogą pracować w zakresie temperatury otoczenia od -25 do +70°C. Są objęte 3-letnią gwarancją.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik listopad 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio listopad - grudzień 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje listopad 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna listopad 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich grudzień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów