Miniaturowe konwertery DC-DC o mocy 60 W

Miniaturowe konwertery DC-DC o mocy 60 W
Firma XP Power dodaje do oferty serię miniaturowych konwerterów DC-DC o mocy wyjściowej 60 W, w wersjach do montażu na płytce drukowanej i na szynie DIN. Są one dostępne w niskoprofilowych obudowach o wymiarach 91 mm×38 mm×28 mm i mają gęstość mocy przekraczającą 10 W/cal3. Warianty obejmują przetwornice dla typowych wartości napięć wyjściowych z przedziału od 3,3 do 48 V DC.

Przetwornica może oddawać do obciążenia 130% mocy znamionowej przez maksymalnie 30 s, co pozwala na zapewnienie dostatecznego prądu startowego m.in. przy rozruchu silników, dzięki czemu unika się konieczności zakupu droższych przetwornic, o większej mocy wyjściowej.

Konwertery z serii ECE60 mogą pracować z napięciem wejściowym z uniwersalnego zakresu 85...264 V AC. Mają sprawność sięgającą 89%, a przy braku obciążenia pobierają moc nieprzekraczającą 0,3 W, dzięki czemu budowane z ich wykorzystaniem urządzenia końcowe mogą z łatwością uzyskać status produktów "green energy". Spełniają wymogania normy EN55022 class B w zakresie przewodzonych i promieniowanych zaburzeń elektromagnetycznych, bez konieczności stosowania zewnętrznych filtrów. Mogą pracować w zakresie temperatury otoczenia od -25 do +70°C. Są objęte 3-letnią gwarancją.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik czerwiec 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio czerwiec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje maj 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna czerwiec 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich czerwiec 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów