Sterownik łańcuchów diod LED dużej jasności do adaptacyjnych reflektorów samochodowych

Sterownik łańcuchów diod LED dużej jasności do adaptacyjnych reflektorów samochodowych
TPS92661-Q1 to sterownik 12 połączonych szeregowo diod LED dużej jasności, przeznaczony do adaptacyjnych reflektorów samochodowych. Uzyskał zatwierdzenie AEC-Q100 gwarantujące wysoką jakość wykonania, niezbędną w tego typu zastosowaniach.

Może być łączony z maksymalnie z 7 identycznymi sterownikami, pozwalając na realizację silnych źródeł światła zawierających matrycę do 96 diod LED. W autach średniej i wysokiej klasy, układy takie jak TPS92661-Q1 pozwalają na automatyczną regulację kierunku emisji i natężenia światła diod LED stosowanych w światłach drogowych i mijania poprzez niezależne sterowanie ich jasnością.

Eliminuje to konieczność stosowania zawodnych elementów ruchomych, takich jak silniki czy siłowniki. TPS92661-Q1 zawiera w tym celu 12 niezależnie kontrolowanych tranzystorów MOSFET stanowiących boczniki dla poszczególnych diod LED. Ponadto, został wyposażony w interfejs szeregowy ułatwiający sterowanie i przeprowadzanie diagnostyki przez współpracujący mikrokontroler (wykrywa m.in. zwarcie/rozwarcie diod).

W odróżnieniu od stosowanych wcześniej adaptacyjnych kontrolerów oświetlenia wymagających montażu wielu tranzystorów, sterowników bramek i układów logicznych, TPS92661-Q1 pozwala zastąpić to wszystko jednym układem scalonym zamykanym w obudowie TQFP-48, której powierzchnia montażowa wynosi zaledwie 7 mm×7 mm. Pozwala to ograniczyć wymaganą powierzchnię PCB o ponad 70%. Poza małymi gabarytami do zalet układu należy też minimalna liczba elementów współpracujących.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik listopad 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio listopad - grudzień 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje listopad 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna listopad 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich grudzień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów