Scalone odbiorniki radiowe Si468x z certyfikacją Digital Radio Tick Mark i AM/FM HD Radio

Scalone odbiorniki radiowe Si468x z certyfikacją Digital Radio Tick Mark i AM/FM HD Radio
Firma Silicon Labs wprowadza do sprzedaży zmodernizowane wersje scalonych odbiorników radiowych z serii Si468x. Są to obecnie jedne z najtańszych scalonych odbiorników zapewniających obsługę standardów obowiązujących na całym świecie, produkowane w obudowach o identycznym rozkładzie wyprowadzeń i korzystające z identycznego interfejsu API.

Najnowsze wersje układów uzyskały certyfikację Digital Radio Tick Mark i AM/FM HD Radio co oznacza, że umożliwiają realizację odbiorników na rynki DAB i HD Radio na bazie tego samego projektu.

Odbiorniki Si468x obsługują standardy analogowe i cyfrowe AM, FM, FM RDS, AM/FM HD Radio, DAB i DAB+. Jako jedne z nielicznych tego typu układów uzyskały aprobatę Digital Radio UK na oznakowanie Digital oraz wstępną certyfikację AM/FM HD Radio przyznaną przez iBiquity.

Zawierają tuner, procesor pasma podstawowego i procesor audio zintegrowane w pojedynczym chipie, dzięki czemu wymagają niewielu elementów zewnętrznych, mają bardzo mały pobór mocy, ułatwiają produkcję, walidację i testowanie oraz zapewniają większą niezawodność w porównaniu z alternatywnymi obwodami realizowanymi na bazie elementów dyskretnych.

Ceny hurtowe zaczynają się od 5,28 USD przy zamówieniu od 10 tys. sztuk. Opcja WL-CSP pozwala na wykonanie kompletnego odbiornika z zaledwie 12 elementami zewnętrznymi na powierzchni nieprzekraczającej 100 mm2. Producent oferuje dwa zestawy ewaluacyjne: Si468x-QFN-EVB dla odbiorników FM/FM-HD/DAB/DAB+ i Si4689-QFN-EVB dla odbiorników AM/FM/HD/DAB/DAB+ w cenie 550 USD.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik lipiec 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio lipiec - sierpień 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje lipiec 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna sierpień 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich sierpień 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów