32-wyjściowy sterownik cewek

32-wyjściowy sterownik cewek
Rodzina sterowników cewek firmy iC-Haus do przekaźników, siłowników i zaworów elektromagnetycznych, powiększyła się o nowy układ służący do sterowania cewkami bistabilnymi.

Układ iC-DY6818 to sterownik 32-bitowy z szeregowym interfejsem wejściowym SPI, mogący współpracować z mikrokontrolerami zasilanymi napięciem 3,3 V lub 5 V. Jego zintegrowany, 32-bitowy rejestr przesuwny może realizować konwersję z formatu szeregowego na równoległy.

Po wprowadzeniu 32-bitowego słowa wejściowego do rejestru steruje on 32-wyjściowymi sterownikami push-pull. Sterowniki wyjściowe mogą być zasilane z oddzielnego źródła 8...36 V. Układ iC-DY6818 umożliwia sterowanie pracą mono- i bistabilnych przekaźników, siłowników, zaworów elektromagnetycznych, małych silników DC i łańcuchów diod LED. Zapewnia wydajność prądową pojedynczego wyjścia wynoszącą ±25 mA.

Zawiera diody zabezpieczające przed przepięciami generowanymi przez obciążenia indukcyjne. Specjalne wyjście NERR sygnalizuje zbyt niskie napięcie zasilania sekcji logicznej lub wyjściowej oraz przekroczenie dopuszczalnego zakresu temperatury pracy układu, który rozciąga się od -40 do +125°C. Istnieje możliwość łączenia szeregowego kilku sterowników iC-DY6818. Typowo układ pobiera zaledwie 0,5...3,0 mA. Jest produkowany w obudowach QFN48 i PLCC44.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik czerwiec 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio lipiec - sierpień 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje czerwiec 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna czerwiec 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich czerwiec 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów