Femto- i pikoamperomierze oraz elektrometry do prac przy badaniach nowych materiałów

Femto- i pikoamperomierze oraz elektrometry do prac przy badaniach nowych materiałów
Keysight Technologies prezentuje nową serię femto/pikoamperomierzy i elektrometrów o oznaczeniach B2980A, będących pierwszymi na rynku tego typu przyrządami z ekranem graficznym, umożliwiającymi pomiar prądów o natężeniu od 0,01 fA (0,01 x 10-15 A) i pomiar rezystancji do 10 petaomów (P?) czyli 10 x 1015 ?.

Prowadzenie prac badawczych nad nowymi materiałami, takimi jak nanomateriały, grafen, polimery i materiały dielektryczne, wymaga elektronicznych urządzeń pomiarowych o dużej czułości. Przyrządy z serii B2980A doskonale nadają się do tego zadania.

Mierniki B2980A oferują najwyższe osiągi w swojej klasie, zakresy prądowe od 2 pA do 20 mA, wbudowane źródło napięciowe 1000 V oraz szereg innowacji pozwalających zapewnić dużą pewność pomiarów:

  • Tryb zasilania bateryjnego eliminuje przedostawanie się do obwodu pomiarowego szumów z sieci energetycznej, co pozwala na wykrycie niewidocznych wcześniej sygnałów.
  • Widok w dziedzinie czasu ułatwia rejestrację efektów impulsowych i zaznaczanie zakresu danych interesujących użytkownika.
  • Funkcja wyświetlania w czasie rzeczywistym histogramu do szybkiej statystycznej analizy danych pomiarowych wymagała wcześniej podłączenia komputera PC. Ponieważ wyświetlacz jest teraz aktualizowany w czasie rzeczywistym, użytkownicy mogą szybko debugować środowisko pomiarowe i konfigurację. Eliminuje to jakąkolwiek niejednoznaczność pomiędzy nimi, a danymi pomiarowymi.
  • Funkcja sprawdzania integralności konfiguracji pomiarowej oraz dedykowane akcesoria zapewniają maksymalną dokładność pomiarową. W czułych aplikacjach pomiarowych skonfigurowanie odpowiedniego okablowania i połączeń przyrządów może być trudnym zadaniem. Konwencjonalne pikoamperomierze i elektrometry nie rozwiązują problemów związanych z konfiguracją testową, np. z zewnętrznym okablowaniem. Przyrządy serii B2980A wyposażone w opcjonalną funkcję sprawdzania integralności konfiguracji pomiarowej, pozwalają łatwiej izolować źródła szumu.

- Testowanie nowych materiałów czy też charakteryzacja zaawansowanych urządzeń często wymagają zastosowania elektronicznych przyrządów pomiarowych o dużej czułości. Inżynierowie i naukowcy prowadzący tego typu badania wymagają większej pewności pomiarowej co do uzyskanych wyników. Femto/pikoamperomierze i elektrometry z naszej nowej serii B2980A, oferujące najlepsze parametry pomiarowe i innowacyjne funkcje, zapewniają inżynierom i naukowcom dużą pewność pomiarową i dużą szybkość prowadzenia badań - mówił Masaki Yamamoto, dyrektor generalny oddziału testowania półprzewodników z Keysight.

Więcej informacji dotyczących przyrządów serii B2980A można znaleźć pod adresem www.keysight.com/find/b2980a. Informacje uzupełniające na temat serii B2980A są dostępne pod adresem www.keysight.com/find/B2980A_backgrounder.

Więcej na www.keysight.com

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik maj 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio maj - czerwiec 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje kwiecień 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich maj 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów