Femto- i pikoamperomierze oraz elektrometry do prac przy badaniach nowych materiałów

Femto- i pikoamperomierze oraz elektrometry do prac przy badaniach nowych materiałów
Keysight Technologies prezentuje nową serię femto/pikoamperomierzy i elektrometrów o oznaczeniach B2980A, będących pierwszymi na rynku tego typu przyrządami z ekranem graficznym, umożliwiającymi pomiar prądów o natężeniu od 0,01 fA (0,01 x 10-15 A) i pomiar rezystancji do 10 petaomów (P?) czyli 10 x 1015 ?.

Prowadzenie prac badawczych nad nowymi materiałami, takimi jak nanomateriały, grafen, polimery i materiały dielektryczne, wymaga elektronicznych urządzeń pomiarowych o dużej czułości. Przyrządy z serii B2980A doskonale nadają się do tego zadania.

Mierniki B2980A oferują najwyższe osiągi w swojej klasie, zakresy prądowe od 2 pA do 20 mA, wbudowane źródło napięciowe 1000 V oraz szereg innowacji pozwalających zapewnić dużą pewność pomiarów:

  • Tryb zasilania bateryjnego eliminuje przedostawanie się do obwodu pomiarowego szumów z sieci energetycznej, co pozwala na wykrycie niewidocznych wcześniej sygnałów.
  • Widok w dziedzinie czasu ułatwia rejestrację efektów impulsowych i zaznaczanie zakresu danych interesujących użytkownika.
  • Funkcja wyświetlania w czasie rzeczywistym histogramu do szybkiej statystycznej analizy danych pomiarowych wymagała wcześniej podłączenia komputera PC. Ponieważ wyświetlacz jest teraz aktualizowany w czasie rzeczywistym, użytkownicy mogą szybko debugować środowisko pomiarowe i konfigurację. Eliminuje to jakąkolwiek niejednoznaczność pomiędzy nimi, a danymi pomiarowymi.
  • Funkcja sprawdzania integralności konfiguracji pomiarowej oraz dedykowane akcesoria zapewniają maksymalną dokładność pomiarową. W czułych aplikacjach pomiarowych skonfigurowanie odpowiedniego okablowania i połączeń przyrządów może być trudnym zadaniem. Konwencjonalne pikoamperomierze i elektrometry nie rozwiązują problemów związanych z konfiguracją testową, np. z zewnętrznym okablowaniem. Przyrządy serii B2980A wyposażone w opcjonalną funkcję sprawdzania integralności konfiguracji pomiarowej, pozwalają łatwiej izolować źródła szumu.

- Testowanie nowych materiałów czy też charakteryzacja zaawansowanych urządzeń często wymagają zastosowania elektronicznych przyrządów pomiarowych o dużej czułości. Inżynierowie i naukowcy prowadzący tego typu badania wymagają większej pewności pomiarowej co do uzyskanych wyników. Femto/pikoamperomierze i elektrometry z naszej nowej serii B2980A, oferujące najlepsze parametry pomiarowe i innowacyjne funkcje, zapewniają inżynierom i naukowcom dużą pewność pomiarową i dużą szybkość prowadzenia badań - mówił Masaki Yamamoto, dyrektor generalny oddziału testowania półprzewodników z Keysight.

Więcej informacji dotyczących przyrządów serii B2980A można znaleźć pod adresem www.keysight.com/find/b2980a. Informacje uzupełniające na temat serii B2980A są dostępne pod adresem www.keysight.com/find/B2980A_backgrounder.

Więcej na www.keysight.com

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik kwiecień 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio marzec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje marzec 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna kwiecień 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich kwiecień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów