Moduły wyświetlaczy LCD TFT z PIC32

Moduły wyświetlaczy LCD TFT z PIC32
Moduł LCD TFT PICadillo-35T z matrycą 3.5" o rozdzielczości 320x480 (HVGA) z wbudowanym rezystancyjnym panelem dotykowym, wyposażony w 32-bitowy mikrokontroler Microchip PIC32MX795F512L i możliwość łatwego mocowania tarcz Arduino/chipKIT, kompatybilny z UECIDE, MPIDE i MPLAB X Programming IDE, dzięki czemu PICadillo-35T to genialny rozwiązanie modułu wyświetlacza LCD TFT bazującego na oprogramowaniu open source.

Picadillo-35T został zaprojektowany z myślą o pełnej kontroli systemu przez użytkownika. Oferuje on wyświetlacz LCD TFT 3.5" wraz z ogromną ilością GPIO, co czyni go idealną propozycją do kontroli systemu, który wymaga GUI czy interfejsu użytkownika.

PIC32MX795F512L jest to potężny 32-bitowy mikrokontroler z Microchip, który ma 512kB Flash i 128kB SRAM, o częstotliwości pracy 80MHz i mocy obliczeniowej 105 DMIPS. W modułe znajduje sie port graficzny PMP, który jest używany do podłączenia na płycie wyświetlacza 3.5". Natomiast sam PIC32 znajduje się na popularnej płytce rozwojowej chipKIT Max32.

Picadillo-35T został zaprojektowany tak, aby programować go za pomocą UECIDE IDE, który jest oparty na Arduino IDE, jednak z różnymi udoskonaleniami i usprawnieniami. Może być również programowany przy zastosowaniu MPIDE, lub nawet Microchip MPLAB X. Korzystając z UECIDE lub MPIDE, moduł wyświetlacza LCD PICadillo-35T może być zasadniczo traktowany tak, jakby był chipKIT MAX32 i programować go za pomocą znanego języka programowania Arduino / chipKIT.

UECIDE może być użyty do programowania płyty Arduino jak i chipKIT, i jest kompatybilny z wieloma istniejącymi bibliotekami Arduino i chipKIT, umożliwiając łatwą migrację z istniejących platform!

Picadillo-35T posiada na pokładzie konwerter FTDI USB to TTL do programowania i zasilania wyświetlacza, wraz z dostępem do ICSP za pomocą PICkit3. Posiada również na płycie gniazdo microSD, wzmacniacz i głośnik, oscylator RTC i złącza w popularnym układzie chipKIT Uno32.

Więcej na www.ematador.pl

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik maj 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio maj - czerwiec 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje maj 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich czerwiec 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów