Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Moduły wyświetlaczy LCD TFT z PIC32

Moduły wyświetlaczy LCD TFT z PIC32
Moduł LCD TFT PICadillo-35T z matrycą 3.5" o rozdzielczości 320x480 (HVGA) z wbudowanym rezystancyjnym panelem dotykowym, wyposażony w 32-bitowy mikrokontroler Microchip PIC32MX795F512L i możliwość łatwego mocowania tarcz Arduino/chipKIT, kompatybilny z UECIDE, MPIDE i MPLAB X Programming IDE, dzięki czemu PICadillo-35T to genialny rozwiązanie modułu wyświetlacza LCD TFT bazującego na oprogramowaniu open source.

Picadillo-35T został zaprojektowany z myślą o pełnej kontroli systemu przez użytkownika. Oferuje on wyświetlacz LCD TFT 3.5" wraz z ogromną ilością GPIO, co czyni go idealną propozycją do kontroli systemu, który wymaga GUI czy interfejsu użytkownika.

PIC32MX795F512L jest to potężny 32-bitowy mikrokontroler z Microchip, który ma 512kB Flash i 128kB SRAM, o częstotliwości pracy 80MHz i mocy obliczeniowej 105 DMIPS. W modułe znajduje sie port graficzny PMP, który jest używany do podłączenia na płycie wyświetlacza 3.5". Natomiast sam PIC32 znajduje się na popularnej płytce rozwojowej chipKIT Max32.

Picadillo-35T został zaprojektowany tak, aby programować go za pomocą UECIDE IDE, który jest oparty na Arduino IDE, jednak z różnymi udoskonaleniami i usprawnieniami. Może być również programowany przy zastosowaniu MPIDE, lub nawet Microchip MPLAB X. Korzystając z UECIDE lub MPIDE, moduł wyświetlacza LCD PICadillo-35T może być zasadniczo traktowany tak, jakby był chipKIT MAX32 i programować go za pomocą znanego języka programowania Arduino / chipKIT.

UECIDE może być użyty do programowania płyty Arduino jak i chipKIT, i jest kompatybilny z wieloma istniejącymi bibliotekami Arduino i chipKIT, umożliwiając łatwą migrację z istniejących platform!

Picadillo-35T posiada na pokładzie konwerter FTDI USB to TTL do programowania i zasilania wyświetlacza, wraz z dostępem do ICSP za pomocą PICkit3. Posiada również na płycie gniazdo microSD, wzmacniacz i głośnik, oscylator RTC i złącza w popularnym układzie chipKIT Uno32.

Więcej na www.ematador.pl

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik luty 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio marzec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje luty 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna luty 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich luty - marzec 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów