Społeczność element14 organizuje wyzwanie projektowe, którego celem jest pomoc w walce z chorobą COVID-19

Społeczność element14 organizuje wyzwanie projektowe, którego celem jest pomoc w walce z chorobą COVID-19

Element14, należąca do Avnet społeczność internetowa ogłosiła, że organizuje wyzwanie projektowe z serii Project14, zatytułowane „Fighting Germs” (Walka z zarazkami). Celem wyzwania jest zaangażowanie wynalazców i inżynierów należących do społeczności element14, znanych z wysokich zdolności rozwiązywania problemów, by poszukali innowacyjnych sposobów na walkę z zarazkami, czyli na jedną z najbardziej efektywnych metod spowolnienia rozpowszechniania choroby COVID-19.

Cel wyzwania jest taki, aby członkowie społeczności element14 stworzyli niedrogi projekt, bazujący na łatwo dostępnych komponentach, łatwy do powielenia przez inne osoby. Organizatorzy mają nadzieję, że dzięki takim innowacjom ludzie na całym świecie będą w stanie spowolnić lub całkowicie zapobiec rozpowszechnianiu choroby COVID-19 w swoich lokalnych społecznościach.

„Każdy może się przyczynić do spowolnienia roznoszenia choroby, a przede wszystkim mogą to zrobić niezwykli członkowie naszej społeczności – inżynierowie, twórcy i hobbyści” – powiedziała Dianne Kibbey, Global Head of Community and Social Media w społeczności element14. „Nasi członkowie zgłosili się już w momencie, gdy w różnych krajach zaczęto wprowadzać restrykcje poruszania się w miastach i zaproponowali byśmy zorganizowali wyzwanie, które pozwoli stworzyć innowacje odnoszące się do tego problemu. Zachęcamy ponad 720 tysięcy członków społeczności, by wykorzystali swoje unikalne umiejętności projektowe i opracowali nowe rozwiązania, które pomogą zapobiec rozwojowi pandemii.”

Nowe wyzwanie projektowe ma pokonać najważniejszy obecnie globalny problem, zachęcając przy tym członków społeczności element14, by sami stali się częścią rozwiązania, zwalczającego rozprzestrzenianie się pandemii. W odróżnieniu od innych wyzwań projektowych, nie ma w tym przypadku żadnych konkretnych wymagań odnośnie uczestnictwa. Potencjalne rozwiązania mogą obejmować:

  • ochranianie twarzy,
  • system monitorowania temperatury ciała,
  • bezkontaktowy mechanizm dezynfekcji często dotykanych powierzchni,
  • zautomatyzowane testy pod kątem zarażenia wirusem.

Zwycięzca głównej nagrody wyzwania projektowego „Fighting Germs” otrzyma bon o wartości 200 dolarów do wykorzystania w sklepie pl.Farnell.com, kolejne 200 dolarów do przekazania na wybrany cel charytatywny, związany z walką z chorobą COVID-19, oraz kamerę termowizyjną marki Flir. Ponadto wybranych zostanie trzech kolejnych uczestników, którzy otrzymają ultrafioletowe lampy dezynfekujące i po 100 dolarów do wydania w sklepie pl.Farnell.com, dzięki czemu będą mogli faktycznie zrealizować swoje projekty. Członkowie społeczności mogą pracować nad wyzwaniem samodzielnie lub zespołowo, o ile tylko wspólne prace prowadzone będą zdalnie.

Seria konkursów Project14 społeczności element14 jest organizowana przez jej członków i dla innych członków. Wyzwania odbywają się co miesiąc, a ich tematykę ustalają członkowie społeczności element14, wpadając na kolejne pomysły zadań i głosując na najlepsze z nich. Otwierając konkurs na szerszą publiczność, tak początkujący, jak i eksperci oraz wszyscy inni mogą wspólnie uczyć się i dzielić pomysłami w trakcie prac nad przemienianiem własnych idei w ukończone projekty.

Wyzwanie projektowe „Fighting Germs”, należące do serii Project14 już się rozpoczęło i potrwa do 15 czerwca. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni do 29 czerwca. Aby dowiedzieć się więcej na temat serii wyzwań Project14 oraz konkursu projektowego „Fighting Germs”, prosimy odwiedzić stronę: https://bit.ly/2LjgzVV

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik wrzesień 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio wrzesień - październik 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje wrzesień 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna wrzesień 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich wrzesień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów