Konkurs Konstrukcji Studenckich w całkowicie nowej odsłonie!

Konkurs Konstrukcji Studenckich w całkowicie nowej odsłonie!

Konkurs Konstrukcji Studenckich (KOKOS) odbędzie się w nowej formule, bez wątpienia na miarę XXI wieku. Już od pierwszej edycji celem inicjatywy Niezależnego Zrzeszenia Studentów jest wyłonienie i nagrodzenie najbardziej utalentowanych młodych konstruktorów, studentów najlepszych uczelni technicznych w całej Polsce. Stawiając czoła wyzwaniom, oraz w trosce o zdrowie wszystkich uczestników VI edycja konkursu, będzie przeprowadzona w formie zdalnej. Dzięki temu zachowane zostaną wszystkie środki ochrony zdrowia i bezpieczeństwa.

Nowy harmonogram projektu obejmuje serię wirtualnych wydarzeń towarzyszących, które odbędą na przełomie marca i kwietnia. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich studentów, który chcą w produktywny sposób spędzić czas w domu oraz zdobyć nowe doświadczenia. Organizatorzy zadbali o różnorodność tematyki, tak, by każdy odnalazł coś dla siebie. Podczas prelekcji zostaną zaprezentowane m.in. odpowiedzi na takie pytania:

  • Jak wykorzystać Linkedin do rozwoju kariery?
  • Czy sukces zależy od pasji?
  • Jak znaleźć work-life balans podczas pracy zdalnej?

Wśród prelegentów znalazł się m.in. Pan Petros Psyllos, Laureat jednej z poprzednich edycji KOKOSa, który został uznany przez amerykańską edycję Forbesa za jednego z 30 najlepszych europejskich innowatorów! Link do wydarzenia: https://bit.ly/2xNhtpS

Zapisy do Konkursu Konstrukcji Studenckich (KOKOS) trwają nieprzerwanie, a dodatkowo zostały przedłużone do 30 kwietnia. Spośród uczestników zostaną wybrani finaliści, których konstrukcje zostaną zaprezentowane w formie ogólnodostępnej na platformie Facebook. Kolejny etap będzie obejmował tydzień finałowy, podczas którego konstruktorzy będą musieli obronić swoje projekty przed komisja konkursową w zdalny sposób. Na koniec, za pośrednictwem social mediów, zostaną ogłoszeni laureaci, a zwycięska konstrukcja w każdej kategorii otrzyma nagrodę główną w postaci 5 tysięcy złotych oraz dodatkowe nagrody rzeczowe.

Na stronie www.kokos.nzs.org.pl znajduje się nowy regulamin konkursu, harmonogram oraz zaktualizowany formularz zgłoszeniowy. Pula nagród wynosi 25 tysięcy złotych! Tematyka konstrukcji podzielona jest na 5 kategorii:

  • VEHICLE, czyli pojazdy lądowe, powietrzne i wodne,
  • SMART ROBOTS, roboty do wszelakich zadań,
  • RAILWAY, kategoria specjalna; projekty związane z koleją,
  • LIFE UPGRADE, wynalazki polepszające jakość życia,
  • JOKER, nietuzinkowe konstrukcje, których nie da się zaszufladkować.

Patronat nad projektem objęli m.in. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Urząd Patentowy RP oraz Naukowe Centrum Badań i Rozwoju, a Partnerami Konkursu Konstrukcji Studenckich zostali m.in.: PKP S.A. oraz PCO S.A..

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik czerwiec 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio lipiec - sierpień 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje czerwiec 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna czerwiec 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich czerwiec 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów