Konkurs Konstrukcji Studenckich w całkowicie nowej odsłonie!

Konkurs Konstrukcji Studenckich w całkowicie nowej odsłonie!

Konkurs Konstrukcji Studenckich (KOKOS) odbędzie się w nowej formule, bez wątpienia na miarę XXI wieku. Już od pierwszej edycji celem inicjatywy Niezależnego Zrzeszenia Studentów jest wyłonienie i nagrodzenie najbardziej utalentowanych młodych konstruktorów, studentów najlepszych uczelni technicznych w całej Polsce. Stawiając czoła wyzwaniom, oraz w trosce o zdrowie wszystkich uczestników VI edycja konkursu, będzie przeprowadzona w formie zdalnej. Dzięki temu zachowane zostaną wszystkie środki ochrony zdrowia i bezpieczeństwa.

Nowy harmonogram projektu obejmuje serię wirtualnych wydarzeń towarzyszących, które odbędą na przełomie marca i kwietnia. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich studentów, który chcą w produktywny sposób spędzić czas w domu oraz zdobyć nowe doświadczenia. Organizatorzy zadbali o różnorodność tematyki, tak, by każdy odnalazł coś dla siebie. Podczas prelekcji zostaną zaprezentowane m.in. odpowiedzi na takie pytania:

  • Jak wykorzystać Linkedin do rozwoju kariery?
  • Czy sukces zależy od pasji?
  • Jak znaleźć work-life balans podczas pracy zdalnej?

Wśród prelegentów znalazł się m.in. Pan Petros Psyllos, Laureat jednej z poprzednich edycji KOKOSa, który został uznany przez amerykańską edycję Forbesa za jednego z 30 najlepszych europejskich innowatorów! Link do wydarzenia: https://bit.ly/2xNhtpS

Zapisy do Konkursu Konstrukcji Studenckich (KOKOS) trwają nieprzerwanie, a dodatkowo zostały przedłużone do 30 kwietnia. Spośród uczestników zostaną wybrani finaliści, których konstrukcje zostaną zaprezentowane w formie ogólnodostępnej na platformie Facebook. Kolejny etap będzie obejmował tydzień finałowy, podczas którego konstruktorzy będą musieli obronić swoje projekty przed komisja konkursową w zdalny sposób. Na koniec, za pośrednictwem social mediów, zostaną ogłoszeni laureaci, a zwycięska konstrukcja w każdej kategorii otrzyma nagrodę główną w postaci 5 tysięcy złotych oraz dodatkowe nagrody rzeczowe.

Na stronie www.kokos.nzs.org.pl znajduje się nowy regulamin konkursu, harmonogram oraz zaktualizowany formularz zgłoszeniowy. Pula nagród wynosi 25 tysięcy złotych! Tematyka konstrukcji podzielona jest na 5 kategorii:

  • VEHICLE, czyli pojazdy lądowe, powietrzne i wodne,
  • SMART ROBOTS, roboty do wszelakich zadań,
  • RAILWAY, kategoria specjalna; projekty związane z koleją,
  • LIFE UPGRADE, wynalazki polepszające jakość życia,
  • JOKER, nietuzinkowe konstrukcje, których nie da się zaszufladkować.

Patronat nad projektem objęli m.in. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Urząd Patentowy RP oraz Naukowe Centrum Badań i Rozwoju, a Partnerami Konkursu Konstrukcji Studenckich zostali m.in.: PKP S.A. oraz PCO S.A..

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik kwiecień 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio marzec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje marzec 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna marzec 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich kwiecień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów