Targi Trako 2013

Targi Trako 2013
W dniach 24-27.09 w Gdańsku odbyły się Międzynarodowe Targi Kolejowe. Targi poświęcone były szeroko pojętej tematyce związanej z rynkiem kolejowym w Polsce i na świecie.

Pokazywano na nich produkty i technologie wykorzystywane w pojazdach kolejowych i infrastrukturze transportowej, takie przeznaczone do pracy wewnątrz pojazdów, jak np. komunikacja pokładowa, systemy CCTV, zasilania, monitoringu oraz do pracy w infrastrukturze linii kolejowych.

Poza grupą firm specjalizujących się w obsłudze branży kolejowej na targi przyjeżdżają też dostawcy urządzeń komunikacyjnych, systemów zasilających, złączy, wiązek kablowych i podobnych produktów. W tym roku wystawcami byli m.in. Astat, Contrans TI, Dacpol, Elmark, Ente, Harting, Impol-1, Medcom, Kontron, OEM Automatic, Radmor i Weidmuller.

Targi trwały cztery dni zajmując halę Amber Expo i tymczasowy namiot. Frekwencja była bardzo dobra, zwłaszcza w pierwszych dwóch dniach. Biorąc pod uwagę, że Trako odbywały się w chwilę po zakończeniu Energetabu, z pewnością jest dużym sukcesem.

Czy Trako to dobre miejsce dla firm elektronicznych zorientowanych na obsługę przemysłu i rynków profesjonalnych, aby zaprezentować swoją ofertę i na pozyskanie nowych klientów? Z rozmów z wystawiającymi się firmami można wywnioskować, że w porównaniu do Automaticonu lub Energetabu, Trako to targi o znacznie węższym profilu, bardziej wyspecjalizowane i tym samym w mniejszym stopniu ściągające klientów z ogólnie rozumianego przemysłu. Stąd ew. decyzja o pojechaniu powinna być poprzedzona wnikliwą analizą, co dana firma może zaproponować dla transportu szynowego.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik sierpień 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio lipiec - sierpień 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje lipiec 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna sierpień 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich sierpień 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów