Kurs Raspberry Pi
Pod tajemniczą nazwą kryje się miniaturowy komputer wielkości karty płatniczej. Pomimo niewielkich rozmiarów urządzenie oferuje dość spore możliwości i to na dodatek w atrakcyjnej cenie. Komputery Raspberry Pi mają bowiem naprawdę przyzwoite procesory i pamięć RAM. Na dodatek są wyposażone w popularne złącza, a w nowszych wersjach można liczyć również na Bluetooth i moduł Wi-Fi.
Zalety Raspberry Pi często wykorzystuje się do sterowania systemami smart home. Warto zatem lepiej poznać to miniaturowe urządzenie, w czym może pomóc kurs ze strony forbot.pl. Po takim szkoleniu instalacja, konfiguracja i obsługa systemu nie powinny mieć tajemnic, nawet jeśli ktoś na wstępie nie miał żadnej wiedzy z zakresu elektroniki.
Kurs Arduino
Arduino jest platformą służącą do tworzenia oprogramowania dla prostych systemów wbudowanych. Umiejętność korzystania z takiego mikrokontrolera może przydać się np. do samodzielnego przygotowania sterowników do rolet zewnętrznych i wielu innych elementów systemu inteligentnego domu. Arduino warto zainteresować się chociażby dlatego, że niekiedy może być lepszą opcją niż Raspberry Pi. Te dwie platformy można też ze sobą łączyć.
W ramach kursu Arduino dla początkujących można poznać podstawy programowania i dowiedzieć się nieco więcej m.in. o przetwornikach ADC i sterowaniu silnikami DC. Na platformie FORBOT można znaleźć również kurs Arduino dla średnio zaawansowanych, który pozwoli na tworzenie bardziej złożonych projektów. Dodatkowo warto rozważyć kurs budowy robotów z Arduino i kurs lutowania.
Kurs z podstaw elektroniki
Dobrym sposobem na wkroczenie do świata elektroniki może być ukończenie kursu z zakresu podstawowej wiedzy o tej dziedzinie techniki i nauki. W ramach darmowego szkolenia FORBOT dla początkujących można poznać najważniejsze pojęcia, co jest właściwie niezbędne do zrozumienia działania urządzeń elektronicznych. Nauka zaczyna się od wyjaśnienia istoty prądu i wprowadzenia kluczowych wielkości, czyli napięcia i oporu.
W kolejnych rozdziałach początkujący fani elektroniki mogą poznać lepiej m.in. rezystory, prawo Ohma i Kirchhoffa, cewki, dławiki, diody LED czy też stabilizatory napięcia. Po ukończeniu podstawowego kursu warto zdecydować się na kontynuację nauki. Można rozpocząć np. kursy dla początkujących z zakresu Raspberry Pi i Arduino. Warto też wziąć pod uwagę szkolenie dla średnio zaawansowanych, które jest stworzone z myślą o przygotowaniu kursantów do tworzenia własnych projektów.